Jump to content

Xperia Pro za droga, a Ty chcesz używać telefonu jako monitora? Jest rozwiązanie!


Recommended Posts

Po

Hidden Content

oraz Japonii większość z Was jest zgodna. Cena tego telefonu jest za duża na polskie realia. Pojawiła się jednak możliwość otrzymania części funkcji drogiego urządzenia na… Xperii 1 Mark 2. I to dzięki Sony.

Nawet jeśli ktoś skusiłby się na najnowszy telefon Sony, to Xperii Pro w Polsce nie kupimy (przynajmniej oficjalnie). Urządzenie oferuje m.in. „pudełkowe rozwiązanie” dla osób, które chcą używać smartfona o przekątnej 6.5-cala jako zewnętrzny monitor dla kamery cyfrowej/aparatu. Wystarczy podłączyć oba produkty dedykowanym kablem HDMI (Xperia PRO posiada specjalne złącze). 

Hidden Content

Już w momencie prezentacji smartfona Japończyków część naszych bystrych czytelników zauważyła, że przesyłanie obrazu do smartfona jest już przecież możliwe. Nie jest to więc żadna innowacja, a jedynie usprawnienie. Do tej pory, nie posiadając dedykowanego złącza, użytkownicy musieli zaopatrywać się w odpowiednie adaptery, najczęściej HDMI >USB oraz odpowiednią aplikację. 

O ile dedykowanego złącza w innych Xperiach nie ma i go łatwo nie dołożymy, to już zainstalować specjalną aplikację umożliwiającą prezentację sygnału możemy. Co ciekawe, wraz z Androidem 11, Sony dodało ją oficjalnie na smartfony Sony Xperia 1 Mark 2.

Aplikacja potwierdza, że nie tylko Xperia PRO nadaje się do wykorzystania jako zewnętrzny monitor. Instruuje użytkownika, jak z użyciem adaptera HDMI->USB-C umożliwić przekaz wideo na ekran telefonu (1 II). Nie jest to ta sama technologia, co w wersji PRO smartfona Sony. Wykorzystywany jest starszy standard (UVC), ale z powodzeniem nadaje się do domowego (a może nie tylko) użytku. Ważne tylko, by zaopatrzyć się w dobrej jakości adapter. 

Na razie oficjalnie aplikacją został obdarowany tylko jeden produkt Sony – Xperia 1 II. Należy się spodziewać niebawem takiego dodatku również dla Xperii 5 II. Przynajmniej na to wskazuje

Hidden Content

. Jako wyjaśnienie w sprawie możliwości podłączenia zewnętrznego monitora do tego aparatu podano:

Using an Xperia 1 II or Xperia 5 II upgraded to Android™ 11. Update availability varies by region (As of February 2021).

W związku z powyższym, użytkownicy dwóch najnowszych smartfonów Sony w Polsce będą mogli korzystać przynajmniej z części możliwości, którą posiada Xperia PRO.

źródło:

Hidden Content

Powyższy wpis

Hidden Content

pochodzi z portalu XperiaSite.pl.

Hidden Content

tutaj by zobaczyć wpis bezpośrednio na portalu!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .