Jump to content

5G  

5 members have voted

1. 1. Korzystasz z 5G?

Recommended Posts

Mój operator Play nie daje możliwości skorzystania z dobrodziejstw 5G jeśli nie pójdę w abonament :D a tak z ciekawości - jest już gdzies oferta bez umowy?

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

11 godzin temu, remi080 napisał:

Hidden Content

W Plusie po za 5G tam gdzie działa to nic nie działa. LTE leży i kwiczy. Zresztą 5G np w Jeleniej Górze też nie przekracza 10 Mb/s. Także tą sieć to akurat bym sobie odpuścił. 

Teraz to tylko zwiększenie przepustowości, i tylko taki "trick marketingowy"., że to niby 5g już jest. A tak na serio, to będzie wtedy, gdy infrastruktura powstanie, zwiększą moc nadajników, etc. Póki co, to tylko namiastka 5g.

Huawei P30 | Tapatalk

Tyle, że nie w pełni rozwinięte. A pamiętam, że jak był bum na to, to T-Mobile miało nawet postawiony specjalny namiot obok Pałacu Kultury 🙂 I tam demonstrowali co to dzięki tej sieci nie będzie (byłem) 🙂 

Hidden Content

Tyle, że nie w pełni rozwinięte. A pamiętam, że jak był bum na to, to T-Mobile miało nawet postawiony specjalny namiot obok Pałacu Kultury 🙂 I tam demonstrowali co to dzięki tej sieci nie będzie (byłem) 🙂 

Hidden Content

I jak wrażenia?

Huawei P30 | Tapatalk

23 godziny temu, Xperiagosc napisał:

I jak wrażenia?

Huawei P30 | Tapatalk

Mieszane 🙂 Ja byłem w okienku czasowym przeznaczonym dla firm i z tym miałem również prezentacje różnych biznes case'ów. Generalnie chodziło o to, by pokazać jak sieć T-Mobile się szybko rozwija i jakie 5G da możliwości. Spoko, aczkolwiek już wtedy czułem, że pokazanie tych turbo szybkości to jedno, a przygotowanie rozwiązań o nich opartych to drugie.

U mnie to wygląda tak, że telefon 5G nie wspiera, a w moim domu nawet LTE nie chwyta, więc nie ma się co z 5G rozpędzać.

No ja mam podobnie, więc nie ma co się za bardzo zapalać.
Mieszane 🙂 Ja byłem w okienku czasowym przeznaczonym dla firm i z tym miałem również prezentacje różnych biznes case'ów. Generalnie chodziło o to, by pokazać jak sieć T-Mobile się szybko rozwija i jakie 5G da możliwości. Spoko, aczkolwiek już wtedy czułem, że pokazanie tych turbo szybkości to jedno, a przygotowanie rozwiązań o nich opartych to drugie.

No to wiadomo, nie od razu Kraków zbudowano.

Huawei P30 | Tapatalk

• 2 weeks later...
U mnie jeszcze nie ma pokrycia, a kiedy wyjeżdżam i znajduję się w strefach zasięgu to zapominam sprawdzić 🙂

Masz już telefon z modułem 5g? Bo inaczej chyba nie sprawdzisz.

Huawei P30 | Tapatalk

@piotrzet widzę, że siedzisz bardziej w temacie. Czy Plus albo jakikolwiek inny operator korzysta z pasma 5G, które nie jest wspierane przez Xperie? Bo tak to rozumiem. Trochę lipa, jeśli tak, bo wielu konsumentów może poczuć się oszukanych - przecież mogli nastawiać się na to 5G, a tu operator powie "Sorry, nie dla Twojego smartfona".

Jeśli chodzi o obecne modele Xperii czyli 1 II i 5 II to wspierają one 5G w Play, Orange i T-Mobile. Brakuje tylko Plusa. Podejrzewam, że nowy model da wsparcie dla 5G w Plusie. Chociaż oczywiście mogę się mylić. Ale zobaczymy.

Telefon kupowałem poza siecią, więc nie zwróciłem większej uwagi na możliwości Plusa. Tym bardziej, że na co dzień pozostaję poza obecnym pokryciem 5G. Niemniej muszę skontaktować się z BOK-iem operatora sieci i zapytać dlaczego wcześniej potwierdzał zgodność urządzenia z dobrodziejstwem technologii mobilnej piątej generacji. Poza tym, nie byłoby większym problemem, ponieważ posiadam więcej niż jeden numer, w każdej z sieci. Niestety, ten w Plusie użytkuję najczęściej i przypisuję jako kontaktowy.

edit:  technikowi z Plusa chodziło o zawirowania wokół przetargów na dane pasmo i wcześniejsze perypetie z UKE. Póki co, Xperia 1 II "nie mieści" się w pasmie Plusa. 

Edited by Pavel74