Jump to content

Recommended Posts

Widząc spore możliwości urządzeń Xperia 1 II i Xperia 5 II użytkownicy zachęcili programistów, aby Ci stworzyli wersję GCAMa dla tych urządzeń. 

A nic tak nie zachęca jak $$ 🙂 Dlatego Ci, którzy zdecydują się na przekazanie darowizny otrzymują dostęp do wersji beta, która jest co chwila aktualizowana. Myślę, że kogoś może to od nas zainteresować. 

Co to jest GCAM? 

To port aplikacji Google Camera. Google Camera jest zainstalowana na smartfonach Google Pixel i jest uważana za jedną z najlepszych aplikacji do robienia zdjęć (lepsze przetwarzanie, więcej funkcji).

Czy jeżeli wpłacę darowiznę, to otrzymam dostęp do w pełni działającej aplikacji?

I tak i nie. Dostaniesz dostęp do wersji bety, która działa tylko dla głównej kamery. Ta aplikacja nie jest oficjalnie dostępna bez wpłaty. Przy wydaniu stabilnej wersji będziesz miał prawdopodobnie możliwość jej testów jako jeden z pierwszych. Jeżeli oczekujesz działającej aplikacji w 100%, nie wpłacaj, poczekaj. 

Czy są jakieś wersję "za darmo"?

Są, ale nie zawierają najnowszych funkcji. 

Hidden Content

Hidden Content

Jak z tego skorzystać? 

Pobrać apk i zainstalować. Jeżeli należysz do testerów bety, to dostęp do apk będziesz miał po dołączeniu Cię do odpowiedniej grupy.

Jak wysłać darowiznę i otrzymać dostęp do bety?

Spoiler

Donate to BSG team's Paypal account based on your bounty pledge. UPDATE: If the above Paypal account is blocked, please use this Paypal account instead.

Send a Telegram message showing screenshot of your Paypal donation to @artem_korotkevich. (You can use imgur to upload and share your screenshot.)

It is important you mention you're from the Xperia community when donating so that the BSG developer team are aware there is a sizeable support to development from Sony Xperia users. This allows for more dev improvements specific to Xperia devices.

Artem from BSG will add you to the beta group. You will then have access to the beta APK. Look for the download link in the pinned messages.

Please also PM me a screenshot of your Paypal donation so we can track the bounty donation. (You can use imgur to upload and share your screenshot.)

Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat i skąd o tym wiem?

 

Hidden Content

 

 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites

Donatowanie tych developerów jest bez celowe i bez sensu ponieważ telefony sony od zarania dziejów nie wspierają camera2api które jest kluczowe do działana gcam'a a oni sami nie dodadzą wsparcia tego api bez odblokowana bootloadera przy czym tracąć klucze drm czyli jakość zdjęć nie dużo się zmieni pod tym względem

Edited by DominQ
Link to post
Share on other sites

Hmm. Ja tego nie używam, ale wiem że są fanatycy gcama. W związku z tym wstawiłem. Dziękuję za opinię. Czyli to oznacza, że nie da się? Napisz coś więcej.
A jak zec starszymi Xperiami?

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites

Dopóki sony nie doda wsparcia camera2api na stokowym romie to nie ma opcji żeby gcam zadziałał, chyba że wgramy sobie AOSP czy innego roma z takim wsparciem.

Co do gcama to daje ogromną różnice w detalach zdjęć i w ciemnych miejscach i HDR jest o niebo lepszy, dlatego telefony z serii pixel od googla nie mają najlepszych matryc ale robią dobre zdjęcia przez algorytmy.

Starsze xperie tak samo nie miały wsparcia camera2api a sony nie za bardzo lubi się z jakimikolwiek modyfikacjami w ich telefonach 

Link to post
Share on other sites

No dobra, ale są na Xperie romy ze wsparciem tego? W sensie, że wgrywasz custom rom i apka działa jak powinna?

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .