Jump to content

Brak możliwości wysyłki plików przez BlueTooth

Recommended Posts

Witam, chce się Was poradzić bo nie umiem sobie poradzić z bluetooth... Niby rzadko się go używa ale jak jest to by się chciało żeby wszystko w telefonie działało jak należy, do rzeczy... 

Telefon sam w sobie jeśli paruje z odtwarzaczem, to jest ok, normalnie znajdzie, normalnie paruje, normalnie przesyła dźwięk. Problem jaki mnie irytuje to wysyłanie plików... Polega on na tym że jeśli chcę coś do kogoś wysłać to po wybraniu opcji udostępnij przez nie mam zawsze do wyboru opcji bluetooth... Nie ma reguły czy plik jest duży czy nie, format nie ma reguły... Niekiedy ludzie wysyłający do mnie pliki od razu mają komunikat o nieudanym wysyłaniu... Nie wiem czy to może być winą oprogramowania?

4 godziny temu, Bachor napisał:

Nie wiem czy to może być winą oprogramowania?

zawsze może 🙂 

A pobierz sobie dla testu jakąś zewnętrzną (z Google Play) galerię zdjęć i zobacz czy coś to zmienia. Daj znać. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Godzinę temu, juggler napisał:

A pobierz sobie dla testu jakąś zewnętrzną (z Google Play) galerię zdjęć i zobacz czy coś to zmienia. Daj znać. 

z galerii elegancko wysyła... Największy problem mam z wysyłaniem książek... Pliki z rozszerzeniem .mobi .epub

A spróbuj pobrac jakiś menedżer plikow i sprawdź czy brak opcji nie jest związany z domyślnym programem

W takim razie bez sensu kombinować. Wgrajmy mu nowe oprogramowanie. Na początek oficjalną metodą:

Najpierw było przywrócenie ustawień fabrycznych - nie pomogło. Potem było wgranie softu Newflasherem, nie pomogło. Potem z automatu były aktualizacje jedna po drugiej aż w końcu je wyłączyłem... Na razie nie mam zbyt dużo czasu bo się rodzinna imprezka szykuje, ale jak tylko znajdę chwilę to spróbuję propozycji jugglera i naprawię oprogramowanie companionem

W nowszych urządzeniach nie wszystko chce wysyłać przez bt, tylko przez "udostępnianie w pobliżu". Ja jak chcę wysłać np. .apk to dodaję do tego jakiś jpg i wtedy pojawia się opcja wysyłki przez bt. Trochę partyzantka, ale działa. 

Wgrywanie softa raczej nie pomoże, wszystko zależy od typu pliku który chcemy wysłać.

Edited by panragnar

Jeśli autorze wgrywałeś poprawnie oprogramowanie NewFlasherem, to XperiaCompanion raczej nie pomoże. Niemniej jednak można spróbować. 

@panragnar ciekawa wypowiedź. Z drugiej strony Xperia XZ1 Compact wcale nie jest jakaś nowa 😄 

@juggler oprogramowanie zostało wgrane napewno poprawnie, już bardziej poprawnie się nie da... A jeśli już w temacie oprogramowania jesteśmy to lepiej Oreo czy Pie?

@panragnar również zauważyłem taką zależność, aczkolwiek jeśli ktoś chce ode mnie dla przykładu jakąś książkę to po co ma mieć bonus w postaci niechcianego zdjęcia

19 minut temu, Bachor napisał:

oprogramowanie zostało wgrane napewno poprawnie, już bardziej poprawnie się nie da... A jeśli już w temacie oprogramowania jesteśmy to lepiej Oreo czy Pie?

Dla tego telefonu Oreo. Ale to tylko moje zdanie 😉 Każdy wybór będzie miał swoje plusy dodatnie i plusy ujemne 😛 

Swoją drogą, jeśli nie próbowałeś innej wersji Androida, to próba z wgraniem innego to niezły pomysł. 

Jeśli to nie kłopot, to chętnie zerknąłbym na zrzut ekranu z tym brakiem opcji Bluetooth przy próbie udostępnienia (wraz z informacją z jakiego programu do robisz).

Chodziło mi np. o zrzut z menedżera plików 🙂 chce po prostu zobaczyc, jakie tam są dostępne opcje.

1 godzinę temu, Bachor napisał:

Tutaj jest pobrany ze sklepu Play manager plików mi

_20210221_141849.thumb.JPG.35bf194a24d0d2ee814a58c9b1428a95.JPG

A tutaj masz Bluetooth. Co się dzieje po wybraniu?

Hmm. Czy generalnie Bluetooth działa, tyle że przy użyciu innego programu jego działanie jest wolne. Możesz spróbować jeszcze takiego obejścia - pobierz aplikację poniżej i zobacz jak tu się będzie telefon zachowywał. Nie jest to może optymalne rozwiązanie...ale 🙂 

Hidden Content

Pobrałem i przy próbie wysłania tego samego pliku jest od razu komunikat o nieudanej próbie wysłania pliku... Z doświadczenia pewnie uda się kompresując ją do .ZIP... Dziwna akcja z tym bluetooth... Skończy się pewnie tym że wrócę do najnowszej dostępnej wersji Oreo i odpuszczę sobie naprawę tego bluetooth'a

Tak bym zrobił na Twoim miejscu.
Jeżeli potrzebowalbys konkretnego pliku, to daj znać.

Będę się posiłkował po prostu tym co mamy tutaj na forum... 47.1.A.16.20 PLUS PL pobiorę 

pomyłka 47.2.A.11.228 PLUS PL ten pobieram... Bo ten z postu up to Germany o ile to w ogóle ma jakieś znaczenie i czymś się różni... Jeśli chodzi o wersję 9 Pie to lepiej pobrać 47.2.A.11.228 PLUS PL czy 47.2.A.11.228 Commonwealth of Independent States? Jeśli by mi Oreo nie podpasował przez jakieś szczególiki drobne

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .