Jump to content

Brak dostępu do telefonu

Recommended Posts

Witam. Chciałbym reaktywować leżącą już parę lat w szufladzie Xperie XA1 (3121), która służyłaby tylko do SMS/dzwonienia. 

Problem polega na tym, że muszę się zalogować na konto, które było poprzednio zalogowane przez moją rodzinę. Kontaktowałem się z rodziną i były podane maile i hasła ale żadne nie pasują (rodzina nie pamięta innych maili/haseł). Numer telefonu, który był podawany przy rejestracji jest już dawno nieaktywny więc jakieś SMS potwierdzające nie wchodzą w grę 😕 

Próbowałem więc zrobić FlashMode i wgrać od nowa system (?)(jestem użytkownikiem iOS więc nie wiem jak nazwać to dokładniej) ale telefon ma wyłączone debugowanie USB więc ani przez Flashtool ani przez Minimal ADB and Fastboot nie idzie nic zrobić bo telefon odrzuca od razu.

Jest jakiś ratunek jeśli nie zaloguję się na stare konto i nie włączę debugowania usb? 

Serwis GSM poradziłby sobie jeśli przedstawiłbym tą sytuację czy nie ma sensu nieść bo albo koszt będzie niewarty reanimacji albo nie uda się operacja bo debugowanie jest wyłączone. 

A chyba nie da się włączyć debugowania USB bez ingerencji w telefonie.

Cześć. Zasadnicze pytanie: nie możesz przejść blokady ekranu (pin, hasło, wzór) czy jest blokada założona na konto Google? 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Telefon został zresetowany chyba ale nie wylogowany z konta google. Nie wiem dokładnie, ponieważ to nie mój telefon. 

Aktualnie jest proces konfigurowania telefonu ale dochodzi do momentu połączenia z siecią wifi/danych komórkowych a następny krok to logowanie się na konto google. Jeśli zaloguje się na moje konto to wyskakuję, żeby zalogować się na konto google, które było poprzednio zalogowane. A poprzednich danych rodzina nie pamięta. Były podejmowane próby ale bez skutku. 

Edited by Dore55

Nie mam pojęcia 😕 Telefon od 2 dni mam. Wcześniej nie miałem do czynienia z nim. Podpinając do PC i sprawdzając przez PC Companion czy jakoś tak to było napisane, że wersja oprogramowania jest najnowsza. A jaka dokładnie to nie wiem

• 2 weeks later...

Podejrzewam, że to blokada FRP, czyli antykradzieżowa (w założeniu twórców tego badziewia, sprawiającego więcej problemów zapominalskim właścicielom, niż złodziejom). Polega to na tym, że robiąc ustawienia fabryczne, póki po ponownym uruchomieniu nie podamy pierwszego konta gmail, jakie było logowane na tym telefonie to ustawienia fabrycxne nie zostaną w pełni przywrócone.
Niby na yt można jakieś tutki znaleźć jak to obejść, ale Google na bieżąco łata dziury w andku, i większość pewno już dawno nie działa. Jak masz dowód zakupu, to serwis (autoryzowany) powinien to usunąć. Cen niestety, nie znam.
Rady na przyszłość, pamiętać gmaila i hasło, a jak ma się sklerozę i zapomniało się - przed wykonaniem ustawień fabrycznych, usunąć konto google z telefonu (nic się nie stanie, ono tylko z tego telefonu się usunie lokalnie). Uniknie się wtedy stresu, no i problemów. :D

Huawei P30 | Tapatalk

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .