Jump to content

Miracast / klonowanie ekranu w różnych Xperiach

Recommended Posts

Cześć, czy ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem tej funkcji i czy u kogoś działa prawidłowo? Szczególnie jeśli chodzi o droższe i nowsze Xperie?

Pytam, ponieważ ja niestety miałem zawsze jakieś problemy w Soniakach. Używałem wcześniej modeli Z5C, XZ2, 10II i np. chyba żaden z nich nie wysyłał obrazu do komputera, wyrzucając HDCP error. Pewnie jest to powiązane ze sterownikami nie obsługującymi hdcp, ale faktem jest, że np. Samsungi A3 i S8 klonowały obraz prawidłowo.
Druga sprawa to gdy już znalazłem dla siebie ekran do testu, w postaci tv LG, który jako urządzenie rtv zapewne obsługuje HDCP, to okazało się, że telefon klonuje cały fizyczny ekran, a nie to co jest wyświetlane, co w przypadku 10II wygląda słabo. Czyli np. w telefonie oglądam sobie wideo FHD na pełnym ekranie, trzymając telefon w poziomie, czyli mam po bokach szerokie pionowe pasy nieaktywnego ekranu. Teraz, zamiast sklonować samo wideo, które ma rozdzielczość tę samą co TV, Xperia klonuje cały swój ekran wideHD, skutkiem czego, moje wideo w FHD wyświetlane jest na TV FHD w małym oknie.

Ciekaw jestem, czy w droższych i nowszych Xperiach te problemy tez występują.

Hej. Ta sytuacja ze screen mirroringiem to akurat u Sony jest na porządku dziennym. Wymóg jest taki, że urządzenie wyjściowe ma posiadać wsparcie dla HDCP. To nawet nie kwestia sterowników a samej obsługi DRM. Inne telefony mogą transmitować do tego samego urządzenia obraz bez problemu, ponieważ prawdopodobnie są mniej restrykcyjne (nie wymagają DRM, albo w ogóle nie sprawdzają HDCP). Wszystko zalezy równiez od samego producenta smartfonu. Z tego co pamiętam, to Sony jest na tyle szalone, że nałożyło ochronę nawet na swoje apki typu Xperia Launcher - dlatego często jest tak, że łączymy się poprawnie, a tu wychodzimy do menu i jest klops. Nie każdy TV obsługuje HDCP.

Jeśli jednak Twój LG udało się go połączyć z Twoją 10 II, to musi mieć. Niestety pasy będą, bo screen mirrorach działa tak, że 1:1 przesyła cały ekran. Na innych Xperiach 21:9 będzie to samo. 

Jako ciekawostkę podam, że błędu nie spotkałem jeśli ma się... telewizor Sony 🙂

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Posted (edited)

Dzięki za informację, tak też przypuszczałem, choć trochę nie chciało mi się wierzyć. Nie miałem z tym kłopotu w Samsungu A3, proporcje z tego co pamiętam też można było w nim dopasować. Z drugiej jednak strony znalazłem też jakieś stare wpisy o problemach z HDCP w Samsungach, czyli pewnie dotyczy to większej ilości urządzeń.

Kurczę, taka fajna technologia do grupowego oglądania np. zdjęć z wakacji, czy filmów na YT, szkoda, że została w zasadzie ubita, zanim w ogóle zdążyła się rozpowszechnić(bo nie znam nikogo kto by z niego korzystał) bezsensownymi zabezpieczeniami treści. Na piractwo nie wpływa to w żaden sposób hamująco, za to hamuje całkowicie zapędy do korzystania z tego przez większość, która i tak robiłaby to w pełni legalnie.
Btw. Nawet Microsoft w ostatniej aktualizacji Windowsa 10, przesunął apkę, służącą do wyświetlania obrazu Miracastem, do aplikacji opcjonalnych i jak sobie przeinstalujesz W10 z nowego obrazu, to już jej nie masz. 😉

Edited by mrflojd
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .