Jump to content

Pomoc w wgrywaniu Softu przez program flashtool ( sony xperia 1) zablokowany/odblokowany BL

Go to solution Solved by AngryGhoost,

Recommended Posts

Cześć wszystkim mam parę pytań, kupiłem xperie 1 posiada brand od operatora sieci play, chciałbym wgrać czysty soft, pobrałem dwa softy przez xperifirm a dokładnie J9110_Customized UK_55.2.A.2.66-R3C oraz J9110_Customized EU_55.1.A.12.28-R12B, pierwszy soft jest to android 11 po oznaczeniu, tak powiedział wujek Google, a ten drugi już na eu 10, wolałbym od razu wgrać 11 i mieć spokój, tylko czy są jakieś zasadnicze różnice w oby dwóch softach, jak to będzie mieć się w przypadku gwarancji gdy wgram ten soft z UK, pomijając to wszystko wgrałem flashtoola na Windows 8.1 oraz sterowniki, gdy chce przerobić pobrany ROM na tft wyskakuje mi komunikat ( a fsc script is found 55 fsc) nie za bardzo wiem co mam zrobić w tym przypadku czy tak dać, czy nie, nie chce uwalić telefonu, i jak to jest z BL musi być odblokowany, zablokowany, bez różnicy ? Na co mam uważać, podziękuje za każdą radę, kiedyś nałogowo wgrywałem softy, ale to było dawno i zapomniało mi się, jeszcze pytanie, czym różni flashtool ze strony SONY Developer, od tego zwykłego, oraz czy rom po przerobieniu w plik tft zmieni rozmiar na mniejszy ? 

156184914_161517585785642_4777278657496534785_n.jpg

Edited by AngryGhoost
zmiana tytułu postu
22 godziny temu, AngryGhoost napisał:

czy są jakieś zasadnicze różnice w oby dwóch softach,

No takie, że jeden do Android 10, a drugi 11 🙂 

jak to będzie mieć się w przypadku gwarancji gdy wgram ten soft z UK,

Do tej pory serwis autoryzowany nie robił problemów. Ale dla pewności, jeżeli będzie możliwość, w przyszłości zawsze możesz wrócić do wersji dostępnej w PL.

wyskakuje mi komunikat ( a fsc script is found 55 fsc)

To jest informacja o tym, że program znalazł skrypt fsc dla tego modelu. FSC to taki szablon flashowania, który pojawił się mniej więcej od Xperii Z3+. Określono w nim, co program ma wgrywać po kolei. Sony wprowadziło swego czasu kilka zmian w protokole i stąd konieczność posiadania tego szablonu dla niektórych modeli. Wiele z nich powinno być dostępnych po zainstalowaniu najnowszej wersji Flashtoola i tak w zasadzie jest (czasem są wyjątki, że skrypt trzeba samemu stworzyć, szukać).

Dobra, bo się mądrze - co to dla Ciebie oznacza? Jeżeli odpowiesz na to pytanie "no" - Flashtool spróbuje wgrać oprogramowanie według starszej metody. Niewykluczone, że mu się to nawet uda. Mimo wszystko Twoim przypadku należy wybrać YES. Akurat wsparcie dla tego modelu jest już w najnowszej wersji Flashtoola, a skrypt 55.fsc jest domyślnym dla Jedynki. Ktoś kiedyś go opracował, a twórca Flashtoola po prostu dodał do swojego oprogramowania. Jakby Cię interesowało, to ten Twój skrypt w środku wygląda tak:

Hidden Content

Wiele osób boi się tych skryptów 🙂  

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

2 godziny temu, juggler napisał:

No takie, że jeden do Android 10, a drugi 11 🙂 

Do tej pory serwis autoryzowany nie robił problemów. Ale dla pewności, jeżeli będzie możliwość, w przyszłości zawsze możesz wrócić do wersji dostępnej w PL.

To jest informacja o tym, że program znalazł skrypt fsc dla tego modelu. FSC to taki szablon flashowania, który pojawił się mniej więcej od Xperii Z3+. Określono w nim, co program ma wgrywać po kolei. Sony wprowadziło swego czasu kilka zmian w protokole i stąd konieczność posiadania tego szablonu dla niektórych modeli. Wiele z nich powinno być dostępnych po zainstalowaniu najnowszej wersji Flashtoola i tak w zasadzie jest (czasem są wyjątki, że skrypt trzeba samemu stworzyć, szukać).

Dobra, bo się mądrze - co to dla Ciebie oznacza? Jeżeli odpowiesz na to pytanie "no" - Flashtool spróbuje wgrać oprogramowanie według starszej metody. Niewykluczone, że mu się to nawet uda. Mimo wszystko Twoim przypadku należy wybrać YES. Akurat wsparcie dla tego modelu jest już w najnowszej wersji Flashtoola, a skrypt 55.fsc jest domyślnym dla Jedynki. Ktoś kiedyś go opracował, a twórca Flashtoola po prostu dodał do swojego oprogramowania. Jakby Cię interesowało, to ten Twój skrypt w środku wygląda tak:

Hidden Content

Wiele osób boi się tych skryptów 🙂  

Wszystko jasne odnośnie skryptu,  lecz podczas instalacji softu też spyta, czy go dodać, wtedy daje też tak ?dziś przyszedł mi sony  xperia 1 i w ustawieniach mam możliwość odblokowania BL, sprawdzałem, jak bym chciał, no ale opada, bo mam gwarancje, słyszałem, że po odblokowaniu traci się jakieś klucze DRM i tym podobne, w telefonie jakieś funkcje uciekają, więc średni pomysł, chciałbym wiedzieć, czy mogę puścić ten soft przez flashtoola  nie mając odblokowanego bl, czy nie  😛

chodziło mi nie o różnice w androidach, ale czym się różni wypuszczony na UK a czym ten na EU

Więc próbowałem wgrać Soft przez flashtool, bezskutecznie, na windows 8.1 staje przy trybie podłączenia w fasboot, a na windows 7 zamyka się to okienko, lecz nie startuje instalacja softu, jest tylko komunikat, że xperia została podłączona w tryb fasboot, na dwóch laptopach wgrane sterowniki, wiec nie wiem o co chodzi, debugowanie usb też włączyłem, odnośnie tego to jeszcze wyskakuje komunikat po odłączeniu bootloader unlock canceled

W dniu 2.03.2021 o 16:18, AngryGhoost napisał:

Wszystko jasne odnośnie skryptu,  lecz podczas instalacji softu też spyta, czy go dodać, wtedy daje też tak ?

Tak 🙂

dziś przyszedł mi sony  xperia 1 i w ustawieniach mam możliwość odblokowania BL, sprawdzałem, jak bym chciał, no ale opada, bo mam gwarancje, słyszałem, że po odblokowaniu traci się jakieś klucze DRM i tym podobne, w telefonie jakieś funkcje uciekają, więc średni pomysł, chciałbym wiedzieć, czy mogę puścić ten soft przez flashtoola  nie mając odblokowanego bl, czy nie  😛

To co piszesz z bootloaderem jest prawdą. Choć są wyjątki. Ale dla wgrywania oprogramowania nie ma to znaczenia. Możesz wgrywać.

chodziło mi nie o różnice w androidach, ale czym się różni wypuszczony na UK a czym ten na EU

Różnice mogą występować w obecności lub braku niektórych funkcji zależnych od regionu, czasem pojawiają się inne ikony, aplikacje.

Więc próbowałem wgrać Soft przez flashtool, bezskutecznie, na windows 8.1 staje przy trybie podłączenia w fasboot, a na windows 7 zamyka się to okienko, lecz nie startuje instalacja softu, jest tylko komunikat, że xperia została podłączona w tryb fasboot, na dwóch laptopach wgrane sterowniki, wiec nie wiem o co chodzi, debugowanie usb też włączyłem, odnośnie tego to jeszcze wyskakuje komunikat po odłączeniu bootloader unlock canceled

Coś tu kolego robisz zle, albo opisujesz w nieprawidłowy sposób. Powinieneś podłączyć telefon w trybie flashmode a nie fastmode - to jest znaczące. Zweryfikuj czy podłączasz poprawnie ewentualnie napisz, to zweryfikujemy. Druga sprawa, to nie wiem skąd masz komunikat o bootloaderze, na pewno robisz to według tego poradnika:

18 godzin temu, juggler napisał:

Tak 🙂

To co piszesz z bootloaderem jest prawdą. Choć są wyjątki. Ale dla wgrywania oprogramowania nie ma to znaczenia. Możesz wgrywać.

Różnice mogą występować w obecności lub braku niektórych funkcji zależnych od regionu, czasem pojawiają się inne ikony, aplikacje.

Coś tu kolego robisz zle, albo opisujesz w nieprawidłowy sposób. Powinieneś podłączyć telefon w trybie flashmode a nie fastmode - to jest znaczące. Zweryfikuj czy podłączasz poprawnie ewentualnie napisz, to zweryfikujemy. Druga sprawa, to nie wiem skąd masz komunikat o bootloaderze, na pewno robisz to według tego poradnika:

Jestem chaotyczną osobą, więc sorry, że to tak opisałem, lecz wszystko robione według poradników, parę przeczytałem i robię to dobrze, wszystko robię tak jak w twoim poradniku, zapala się nawet niebieska dioda na smartfonie, soft nie startuje,  chyba zostawię ten brand, bo odziwo wszystko dało się odinstalować lub wyłączyć w ustawieniach, zostało parę tapet z play i melodii, wiec się zastanawiam czy jest sens .

Wygląda to tak, później klikam flash i podłączam fona 

DSC_0034.JPG

Niebieska dioda? Zwykle niebieska dioda oznacza połączenie w trybie fastmode. A ty masz podłaczyć się w trybie flashmode. Może jednak przeczytaj ten mój poradnik dla pewności raz jeszcze 😉 

• Solution
Posted (edited)

Czyli może po prostu nie ten klawisz? 

30 minut temu, juggler napisał:

Niebieska dioda? Zwykle niebieska dioda oznacza połączenie w trybie fastmode. A ty masz podłaczyć się w trybie flashmode. Może jednak przeczytaj ten mój poradnik dla pewności raz jeszcze 😉 

Dzięki, jednak klawisze pomylone, trzeba było nacisnąć dolny klawisz od głośności, i śmiga, wgrałem ten na eu i jest to Android 10, samo wgrywanie trochę inaczej wyglądało jak w poradniku podczas wgrywania, no ale wszystko śmiga, ciekawe czy dostanę aktualizację do androida 11 na tym sofcie, dobra wskoczyła aktualizacja do 11, wszystko super i pięknie, myślę że lepiej zostawić ten EU i go zaktualizować niż wrzucić z uk mimo że już jest 11, ciekawe czy aktualizacja sytemu ma wpływ na stabilność urządzenia 

ps. Najchętniej bym roota zrobił i wgrał jakiś slim system, tym bardziej że mam możliwość odblokowania bez problemu bl 😄

Edited by AngryGhoost
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .