Jump to content

Jaka przeglądarka komputerowa najlepsza i dlaczego?

Jaka przeglądarka komputerowa najlepsza i dlaczego?  

8 members have voted

1. 1. Jaka przeglądarka komputerowa najlepsza i dlaczego?

• Google Chrome
      3
    • Mozilla Firefox
      2
    • Opera
      2
    • Microsoft Edge
      0
    • Inna
      1

Recommended Posts

Hej.

To jest luźny temat do pogadanki na temat przeglądarek internetowych. Chodzi tym razem o przeglądarki na komputery, szczególnie dla systemu Windows, bo jednak Linux czy MacOS są w mniejszości. Piszcie z jakich przeglądarek korzystacie i dlaczego. Wielu z nas używa z przyzwyczajenia cały czas tej samej, inni przerzucili się w pewnym momencie na inną, a pewnie są też tacy, co przekonani zostali jakąś specyficzną funkcjonalnością. Bardzo ciekawi mnie, jakie macie opinie i doświadczenia, czym się kierujecie. 

Zapraszam do dyskusji 🙂 

intro-web-browsers.jpg

Zacznę od siebie. Moją pierwszą przeglądarką, pomijając IE było Google Chrome (jakże by inaczej). Przez pewien czas pracowałem z Firefoxem, choć jakoś nie przekonał mnie do siebie. Wtedy miałem też znacznie słabszy komputer (1GB RAM) to też Chrome przy kilkunastu kartach lubił się zwiesić, więc szukałem czegoś lżejszego. I tak trafiłem na Operę (wtedy jeszcze na wersję 12 czy tam 14) i... zostałem. Spodobała mi się taka odmienność, coś na wzór Sony 😂

Później opera ewoluowała, przyjęła ten sam silnik czy Chrome i tak naprawdę, to jest prawie to samo. Posiada kilka ciekawych wyróżniających ją funkcji, ale z tego co widziałem popularność jej spada. Trochę mnie drażni, że nie jest tak multiplatformowa jak np. Chrome, np. na iOS nie ma możliwości synchronizacji zakładek 😞 W sumie zastanawiałem się czy nie przejść na całkiem niezły Microsoft Edge, ale póki co wygrywa siła przyzwyczajenia. 

A co u Was?

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Najpierw była opera w pierwszych jej wersjach, potem pamiętam jak wyszedł ie 7 na co tak więc trochę się tego pouzywalo, na koniec wpadł Firefox i w sumie używam aż do dziś praktycznie od pierwszej jego wersji. W między czasie romans z waterfox tylko i wyłącznie ze względu na jego 64 bitowosc ( niestety słaby laptop w tamtych czasach) teraz bardzo rzadko edge, głównie do oglądania streamow z TVP sport. Próbowałem chrome dla mnie to dno jest, nie rozumiem fenomenu wolne tnie się etc. Oraz niedawno comodo browser, które to jest zmodyfikowana wersją właśnie chrome (miałem problem na ff że stronami od Google jak np yt czy gmail, strony te były wykonywane jako niebezpieczne i nie mogłem na nie wejść), jednak ze względu na laga przy maksymalizowaniu takiego yt ( na mocarnym PC) mnie od niej odrzucił

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Even through the Darkest days. This Fire Burns, always. This Fire Burns...
http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/uremytoy.png
Bez%20nazwy-3.png?psid=1

Ja od lat używam tylko 1 słusznej a mianowicie Mozilla Firefox działa bezbłędnie.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

Dodam jeszcze, że używałem kiedyś Puffin Web Browser jako alternatywną przeglądarkę i byłem wcale zadowolony. Wypróbowałem też Dolphin, podobnie niezła. 

Edited by Pavel74

Tylko te dwie ostatnie co wymieniłeś to chyba tylko na Androida 😄 przynajmniej ja je tylko stan znam.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

13 godzin temu, juggler napisał:

Tylko te dwie ostatnie co wymieniłeś to chyba tylko na Androida 😄 przynajmniej ja je tylko stan znam.

Niestety, myślę kategoriami Xperii 🙃

Hmm. Ja to chyba, wszystkiego używałen. 🤣Z początku IE, potem był FF, zaś później postanowiłem Opery spróbować, ale mnie jakoś nie urzekła, więc do liska wróciłem. Po pewnym czasie, pomyślałem, by Chrome spróbować. Chrome zamiennie z Firefoxem używałem, bo jakoś nie mogłem się zdecydować. Każda miała swoje plusy, i minusy. Trwało to dopóki nie zaczął mi na Chrome fejs świrować, nie wiem, czego to wina, jednak się w pewnej chwili zirytowałem, i Chrome wyleciało z mojego laptopa. Na nowym, zainstalowałem Firefoxa, ale jakiś czas temu, postanowiłem Edzia spróbować... Dobra przeglądarka, ale skalowanie na niektórych stronach kuleje, jednak, ponieważ fejs ma (znowu) problemy, tym razem z FF, to Edge do przeglądania fb używam.

Huawei P30 | Tapatalk

• 2 weeks later...

Wielu. Dawno temu Firefoksa, potem na Windows 8.1 Internet Explorera (w wersji od 9 do 11 to była świetna przeglądarka i mega lekka, serio!), na Windows 10 Edge'a (tego pierwszego, również z uwagi na lekkość dla mojego ówczesnego, niezbyt mocnego laptopa), potem przez jakiś czas Chrome. Aktualnie od blisko roku Safari. Nie ma bardziej łaskawej dla baterii przeglądarki na MacBooka, niż Safari :).