Jump to content

Zeszła warstwa lakieru (?) w czytniku linii papilarnych w Sony Xperia 10 oraz pytanie odnośnie gwarancji

Recommended Posts

Witam. Posiadam Sony Xperie 10 nieco ponad rok. Jakiś czas temu zauważyłem, że warstwa lakieru czy też czegoś innego czym pokryty jest czytnik linii papilarnych nie trzyma się i odpada. W chwili aktualnej czytnik wygląda jak na zamieszczonych zdjęciach. Co ciekawe czytnik nadal działa bez zarzutu tak jak wcześniej zanim takie uszkodzenie powstało. Czy macie ktoś pomysł co mogło się stać? Telefon nie zaliczył żadnego upadku poza jednym, jednak był on na wiele miesięcy przed zaobserwowaniem tego uszkodzenia.

Zastanawiam się czy powinienem odesłać telefon na gwarancję, myślicie, że to dobry pomysł? Jeżeli tak to zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia.

Czy jest takie zagrożenie, że przez rysę którą mam na szybce może być nie uznana naprawa gwarancyjna. Rysa nie jest jakoś bardzo głęboka, nie przeszkadza w oglądaniu obrazu na wyświetlaczu i jest widoczna tylko pod światło i pod kątem. Jest ona jednak dość długa (około 5 cm). To właśnie ta rysa powstała przez upadek telefonu o którym wcześniej pisałem. Upadek był dość duży (na płytki) jednak poza tą rysą nie zaobserwowałem żadnego innego uszkodzenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź

20210313_161304.jpg

20210313_161034.jpg

20210313_160658.jpg

Posted (edited)

Tak jak napisałem rysę i to nie jakoś bardzo głęboką jednak dość długą i jak się spojrzy pod odpowiednim kątem i światłem to jest ona wtedy już dobrze widoczna.

Edited by Andrzej1

Możesz spróbować zgłosić ten przycisk do serwisu i trzymam kciuki, abyś wrócił tu z nowiną, że zostal wymieniony. Obawiam się jedynie, że może on zostać potraktowany jako materiał eksploatacyjny i w odpowiedzi dostaniesz zwrotkę, że to normalne...  😐 Ale może jestem pesymistą.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .