Jump to content

Xperia 1III/5III/10III - już oficjalnie ogłoszone

Recommended Posts

Hidden Content

Zdjęcia można pobrać.  W informacjach jest, że Sony Xperia 1 III. Jeśli tak to wygląda faktycznie to zdjęcia nocne wychodzą bardzi ładnie.

Ceny zostały również podane w innych krajach UE: 

UK: £399
Gratis: Sony WH-CH710N 
Kolory: Czarny/biały/niebieski
Start wysyłki: 12 Czerwca 2021

Włochy: €429
Kolory: Czarny/biały/niebieski/różowy
Start wysyłki: 11 Czerwca 2021

Hiszpania: €429
Kolory: Czarny/biały/niebieski/różowy
Start wysyłki: 14 Czerwca 2021

Guest Roivas

A jest możliwość, że nie będzie go w Polsce? Czy raczej musi się pojawić w przedsprzedaży na dniach, również z tymi słuchawkami? Myślicie, że się zapowiada przyzwoicie i jak szukam czegoś klasycznego i stosunkowo małego to dobry wybór, czy bezsensowne przepłacanie?

Będzie 10 III w Polsce ale na ten moment nie wiadomo kiedy niestety. Jeśli w innych krajach UE są te słuchawki u nas też raczej będą. Co do zapowiedzi specyfikacja wygląda fajnie ale wszystko zależy od ceny i testów jakie będą. Moim zdaniem trzeba zaczekać z opinią czy to opłacalny model czy nie. 

Jeśli będzie start przedsprzedaży w PL na pewno odpowiednią informację umieszczę na forum. 

W dniu 17.05.2021 o 12:17, piotrzet napisał:

Moim zdaniem trzeba zaczekać z opinią czy to opłacalny model czy nie

Na to pytanie już można w sumie z góry odpowiedzieć - nie będzie opłacalny. Będzie wiele lepszych telefonów w tej cenie. Kupią Ci, co lubią Xperie ? Czyli np. ja. Na rynku moim zdaniem jest taki przesyt, że wiele osób kupuje już coś z wiodących marek. Mało kto chce spróbować czegoś nowego, szczególnie jeśli jeśli cena do tego nie zachęca. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Tzn wiadomo, że to konkurencja dla Xiaomi i innych to nie jest. Bardziej chodzi o Samsunga. Tutaj wszystko zależy od ceny i czy Sony czegoś nie zepsuło. 

Edited by piotrzet

Dość ciekawe informacje o sprzedaży w Chinach 1 III od Zackbuks. Tłumaczone tłumaczem na nasz "Obecny wolumen przedsprzedażowych Xperii 1 III na rynku krajowym przekracza pierwszą partię .
Druga partia
pojawi się na początku czerwca, ale tylko wersja 256 GB o pojemności 512 GB pojawi się pod koniec lipca, po wyprzedaniu pierwszej partii."

Ciekawe czy większa sprzedaż czy obniżenie ilości sztuk?

• 2 weeks later...

Co myślisz o tym teście 1 III? - widzisz jakieś mankamenty tak na szybko?

Aparat wydaje się OK - ale to już w 5 II było super. 

Kurde podobno 5III prawie 4500 zł. Prawda to? Bo jak tak to trochę lipa. Xperia będzie exclusivem dla bogatych :d

@adamX

Widzę na pewno, że poprawili ekran, większa jasność i stabilizację filmów w 4K, w końcu wygląda jak powinna w tej cenie. Oprócz tego widzę, że po 20 min aparatu niektóre funkcje zostały ograniczone z powodu większej temperatury. Natomiast problemów z przegrzewaniem podobno nie ma. Ale to trzeba czekać na więcej recenzji. 

@juggler

Może i prawda ale nie ma się co dziwić. Inflacja itd Cena jest moim zdaniem adekwatna do możliwości patrząc na konkurencję. 

Szkoda że przednia kamera w 1 III to lipa straszna tylko 1080p30fps i wykrywanie krawędzi bokeh = ?image.thumb.png.cef92ed019426dfaafa3610e5c96a143.png

@DominQ

Szczerze to nie pamiętam kiedy ostatnio używałem tej kamery ale fakt dla osób, które korzystają z niej dużo na pewno będzie to wada.

Swoją drogą kolejny sklep w Chinach podał informację, że 1 III sprzedaje się bardzo dobrze. Ciekawe jakie to będzie miało przełożenie na wyniki za ten kwartał. 

Prawda jest taka, że telefon sprzedaje się dobrze tam, gdzie ma szansę. U nas w Polsce sama marka Xperia jest skreślona przez wiele osób - ludzie odgrzebują sytuacje sprzed kilku lat - a to się grzało, a to jakość modeli typu XA słaba, tu zalany, a teraz to już w ogóle cena kosmos i na to się powołują - od kilku lat, choć już nie mieli styczności potem z tą marką. Fani kupią. Z drugiej strony tych mniejszych firm oferujących "lepiej" za mniej jest coraz więcej i wydaje mi się, że ludzie też mają powoli dosyć urządzeń za kilka tysięcy.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, że niektórzy mają dość też kupowania okrojonych flagowców. Sam znam takie osoby, które kupują tańsze telefony nie dlatego, że ich nie stać tylko nie będą płacić za telefon kilka tysięcy, a on w pudełku nie ma ładowarki, nie ma slotu na karty pamięci itd. To też moim zdaniem może być dla niektórych krok żeby kupić Xperię czy inny telefon, który to ma. Nie znam sytuacji w Chinach ale czytając różne komentarze to podobno Xperie nigdy nie sprzedawały się tam tam dobrze. Fakty są również, że 1 II czyli poprzednik to również bardzo udany model i stąd może ta dobra sprzedaż następcy. 

Ja czekam, czekam i nie mogę się doczekać na rozpoczęcie przedsprzedaży tego urządzenia u nas. Jutro kolejny poniedziałek i mam nadzieję, że w końcu będę mógł ją zamówić i dadzą jakiś fajny gratis ? 

• 3 weeks later...

Chciałem tylko poinformować, że niniejszym po ok. 2-letniej przerwie powracam do rodziny Xperia, gdyż zamówiłem dziś Xperię 10 III na stronie Sony Centre :). Ciekawe czy jest tutaj ktoś, kto też ma. Moja powinna być w czwartek 8 lipca :).

Godzinę temu, robwas12 napisał:

Chciałem nie chińczyka, coś względnie małego, no i jestem fanem Sony od lat. 

Napisz potem jak się ta 10 III spisuje. Czy powrót do Sony był udany 🙂

5 godzin temu, adamX napisał:

Napisz potem jak się ta 10 III spisuje. Czy powrót do Sony był udany 🙂

Oby był, lubię wracać do Soniacza, nie pierwszy to mój powrót 🙂. Poprzednio miałem XZ1 (piąty przedstawiciel marki w mojej karierze), mam ją zresztą ją do dziś, niestrudzenie robi za zapas, aktualnie do jutra też jest w użytku. Po XZ1 miałem jeszcze po kilka miesięcy średniopółkowce Motoroli, Realme i kolejnego Xiaomi, ale jednak Sony to podejrzewam będzie Sony, w każdym razie mam nadzieję 🙂.

8 godzin temu, piotrzet napisał:

@robwas12

Co cię skłoniło do powrotu? Czemu akurat ten model, a nie inny? Nad czym jeszcze się zastanawiałeś?

Teraz jestem w domu, odpowiem szerzej. Ogólnie nie celuję już we flagowce, bo takiego sprzętu nie wykorzystam.

Myślałem nad Samsungiem A52, ale nigdy nie miałem prywatnie Samsunga (zdarzały mi się służbowe), nie przepadam za OneUI. Rozważałem też Piksela 5A, ale ściąganie z Niemiec mi się nie widzi, bo potem może być problem z gwarancją. Oglądałem też Nokie od HMD, ale po zagłębieniu się w zagraniczne fora na ich temat wyczytałem, że te szumnie reklamowane szybkie i częste aktualizacje w rzeczywistości wcale tak różowo nie wyglądają. Przez myśl przeszedł mi też iPhone SE2020, ale to jednak zbyt przedpotopowa wizualnie konstrukcja i zbyt mała bateria. Byłby komplet z moim MacBookiem, ale jednak wolę Androida, więc padło na Sony.

Edited by robwas12
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .