Jump to content

Xperia 1III/5III/10III - już oficjalnie ogłoszone

Recommended Posts

W dniu 6.07.2021 o 23:07, robwas12 napisał:

Chciałem tylko poinformować, że niniejszym po ok. 2-letniej przerwie powracam do rodziny Xperia, gdyż zamówiłem dziś Xperię 10 III na stronie Sony Centre :). Ciekawe czy jest tutaj ktoś, kto też ma. Moja powinna być w czwartek 8 lipca :).

Czy telefon już do Ciebie dotarł? Jeżeli tak to jakie są pierwsze wrażenia?

8 godzin temu, adamX napisał:

Czy telefon już do Ciebie dotarł? Jeżeli tak to jakie są pierwsze wrażenia?

Miał być wczoraj, ale będzie dzisiaj. Wieczorem coś napiszę. 

@adamX

@piotrzet

Czas na pierwsze wrażenia po 1,5h konfigurowania/użytkowania Xperii 10 III. 🙂

Gabaryty istne mistrzostwo świata. Tak poręcznego smartfona w życiu nie miałem! Wiedzcie, że to mój piętnasty smartfon i dwudziesty telefon ogólnie, a wiele innych od znajomych miałem w ręku okazjonalnie. Obudowa węższa raptem 8mm od patelni innych producentów robi ogromną różnicę.

Spasowanie elementów na wysokim poziomie. Telefon tani nie jest, ale sprawia wrażenie jeszcze droższego.

Głośnik (jeden na dole) gra całkiem ciepło.

Ekranu typu OLED/AMOLED dawno nie miałem (ostatnio prawie dekadę temu w Lumii 800), więc nie mam za dużego porównania, ale niezmiernie podobają mi się naturalne kolory tej Xperii. Czerń to czerń, wiadomo zaleta OLED-a, ale zarazem np. czerwony nie jest taki wściekły jak się czasem widuje w tańszych telefonach z tego typu wyświetlaczami.

Czytnik z boku nie poraża prędkością działania, może to kwestia nieco przydługiej animacji odblokowania.

Aparatu jeszcze zbytnio nie testowałem, ale po pierwszych zdjęciach od razu widać, tzn. ja widzę, że to Sony, te specyficzne kolory i algorytmy to musi być Xperia 🙂

Sprawdzane na premierowym oprogramowaniu w wersji 62.0.A.3.28. Wg XperiCheck jest już nowszy soft w innych regionach: 62.0.A.3.32 i nawet 62.0.A.3.56, ale moja sztuka jeszcze ich nie widzi. Poprawki na ten moment mam z 1 kwietnia 2021, więc trochę nieaktualne już.

Swoją drogą jak się nazywa aktualnie europejski kanał oprogramowania dla Xperii? Kiedyś było zawsze CE1, a teraz jak? EEA?

Edited by robwas12
22 godziny temu, robwas12 napisał:

Gabaryty istne mistrzostwo świata. Tak poręcznego smartfona w życiu nie miałem! Wiedzcie, że to mój piętnasty smartfon i dwudziesty telefon ogólnie, a wiele innych od znajomych miałem w ręku okazjonalnie. Obudowa węższa raptem 8mm od patelni innych producentów robi ogromną różnicę.

Co do gabarytów to zgodzę się z Tobą w 100%. Ja mam 5 II (czyli prawie ten sam rozmiar) i też bardzo go sobie chwalę.

Co do zdjęć to też racja - te od Sony od razu idzie poznać - nie są tak przekoloryzowane jak te na Samsungach 🙂

Edited by adamX
16 godzin temu, piotrzet napisał:

Kolejny test. Co uważacie? Szczególnie S21 Ultra? Moim zdaniem różnice znikome. 

Też mi się wydaje, że różnice znikome. Jedne zdjęcia trochę lepsze a inne trochę gorsze.

Nie wiem czy już nie było tego tutaj, ale widzę po recenzjach, że Xperie w końcu zaczynają się podobać. Dalej uzasadnione pretensje co do ceny, ale może przynajmniej nie będzie takiego hejtu w ich kierunku :)

Hidden Content

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

@juggler

Cena jest wysoka tutaj nie ma o czym mówić. Konkurentom też było to wypominane. Jednak fakt jest taki, że patrząc np na S21 Ultra to jest taniej. Po pierwsze wersja 12/256 kosztowała 5999 zł, po drugie nie miała ładowarki, po trzecie nie można rozszerzyć pamięci.

A co do baterii to czas pracy na ładowaniu jest krótszy, bo jest 120 Hz. Jednak w porównaniu do MI 11 Ultra i tak jest lepiej, a przecież on ma większą baterię. Przy 60 Hz jest lepiej niż w poprzedniku i to znacznie. Więc myślę, że dramatu nie będzie. Ja raczej ze 120 Hz nie będę korzystał, bo po prostu nie widzę  żadnej różnicy.

Ogólnie to widzę przy recenzjach dość dziwny trend. Recenzje z naszego kraju są pozytywne natomiast np gsmarena czy inne portale mam wrażenie, że hejtują wręcz telefon. Oczywiście zdarzają się portale, które chwalą ale w większości są na nie. 

A no i kolejny fakt to wygląd. W tej cenie zdecydowanie oczekuje się żeby telefon czymś odróżniał się od telefonów za 500 zł i tak jest. W przypadku S21 Ultra przód wygląda identycznie jak w kilkuset innych tańszych smartfonach i to znacznie tańszych.

Edited by piotrzet

Kolejny test i oczywiście wprowadzanie w błąd, że H.S Power Control w trybie gracza obniża wydajność. Co prawdą oczywiście nie jest. Zupełnie to inna funcja. Ale co będę tłumaczył jak na forum wszyscy o tym wiedzą 😉 

@gilbert3

Ogólnie to w tej recenzji zostało pominięte wiele dodatkowych funkcji. Nie wiedzieć czemu w filmie pojawił się tylko sample video z aplikacji cinemapro w HDR, bez normlanych. 

Poza tym co do aparatu jak to jest, że jedni chwalą świetne wideo, czy zdjęcia, a inni nie? To samo z grzaniem. Trochę tego nie rozumiem. No chyba, że są dobre i złe egzemplarze jak u Samsunga.

Robert Naworowski np o grzaniu nic nie wspomina, aparat chwali, a zawsze przy recenzjach Xperii był na nie. Jak to wyjaśnić?

Warto dodać, że Xperia 1 III jako pierwszy smartfon dostała obsługę 120 Hz w Asphalt 9. Ciekawe, że Samsungowcy zapominają dodawać, że pomimo ekranu 120 Hz w grach nie ma obsługi tego odświeżania, a już widzę jakie ochy i achy byłyby gdyby to bylo w drugą stronę. 

Niestety Samsung to mainstream, Xperia - nisza, a jak wiemy historię piszą zwycięzcy.

Hidden Content

Na AW pojawił się sponsorowany przez Sony artykuł o wizycie w salonie Sony Centre. Coś niebywałego, w sensie fakt zaistnienia tego typu tekstu, a nie sam salon 🙂

Edited by robwas12

Czyżby Sony w końcu się zorientowało, że nie ważne jaki sprzęt robią dobry czy zły to bez marketingu i tak się to nie sprzeda? Może w końcu to zrozumieli.

A Samsung widać jaki sprzęt robi czy na TV masz możliwość przedłużenia gwarancji w serwisie Samsunga na 5 lat jak u Sony? Nie, więc to też o czymś świadczy.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .