Jump to content

Pytania przed wysłaniem xperii 10 na gwarancję

Recommended Posts

Witam. Posiadam Sony Xperia 10 (wersja z 2019 roku). Około miesiąc temu pisałem o czytniku linii papilarnych, a właściwe powierzchni na nim, która schodzi i pytałem czy w związku z tym warto wysłać telefon na gwarancję. Po sugestii jugglera (tak przy okazji dziękuję za odpowiedź tą i inne i przepraszam, że się nie odezwałem wcześniej 🙂 ) zdecydowałem się teraz, że spróbuję wysłać telefon do regenersis na gwarancję. Mam jeszcze parę pytań odnośnie innych aspektów w telefonie, które zastanawiają mnie czy są normalne czy mogą świadczyć, że też jest coś nie tak, a także odnośnie samej już wysyłki.

1. Od samego początku jak posiadam telefon zauważyłem, że mimo wyłączonej automatycznej jasności zdarza się, że ekran czasami zaczyna słabiej lub mocniej świecić, czyli na przykład ustawiłem sobie jasność na 100% oglądam sobie jakieś zdjęcie, przeglądam internet czy co kolwiek innego i nagle w ułamek sekundy (nie jest to jakiś proces, który trwa nawet sekundę czy kilka) po prostu takim krótkim mignięciem zmienia się jasność na mniejszą (ustawione jest dalej 100% tylko po prostu to 100% odpowiada już innej jasności). Po jakimś czasie jest sytuacja odwrotna i nagle wyświetlacz mocniej świeci. Czy jest to normalne i może wynikać na przykład z tego, że telefon się trochę nagrzał? Czy raczej takie rzeczy nie powinny się dziać?

2.  Też praktycznie od samego początku czasami zdarza się, że przy włączaniu lub resetowaniu telefonu  słychać jakby takie krótkie ciche brzęknięcie (nie wibracje), świeci się też chyba dioda na czerwono wtedy, a po chwili przed logiem sony lub po (nie pamiętam już dokładnie) pokazuje się taki znaczek narzędzi w trójkącie na czarnym tle, później jednak telefon uruchamia się normalnie i jest potem wszystko ok. Czy takie coś też jest normalne i co ono oznacza, zwłaszcza ten znaczek narzędzi?

3. Odnośnie samej wysyłki chciałem zapytać czy jeżeli wysłał bym telefon zamawiając kuriera na stronie regenersis i jeżeli serwis stwierdziłby, że to wszystko (łącznie z tą sprawą z czytnikiem lini papilarnych) jest normalne i telefon jest sprawny to mogą mnie później obciążyć kosztami wysyłki i diagnozy czy mogę być spokojny i co najwyżej odeślą mi bez żadnych kosztów nie naprawiony telefon?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂

.

Edited by Andrzej1
W dniu 15.04.2021 o 13:26, Andrzej1 napisał:

1. Od samego początku jak posiadam telefon zauważyłem, że mimo wyłączonej automatycznej jasności zdarza się, że ekran czasami zaczyna słabiej lub mocniej świecić, czyli na przykład ustawiłem sobie jasność na 100% oglądam sobie jakieś zdjęcie, przeglądam internet czy co kolwiek innego i nagle w ułamek sekundy (nie jest to jakiś proces, który trwa nawet sekundę czy kilka) po prostu takim krótkim mignięciem zmienia się jasność na mniejszą (ustawione jest dalej 100% tylko po prostu to 100% odpowiada już innej jasności). Po jakimś czasie jest sytuacja odwrotna i nagle wyświetlacz mocniej świeci. Czy jest to normalne i może wynikać na przykład z tego, że telefon się trochę nagrzał? Czy raczej takie rzeczy nie powinny się dziać?

Upewnij się, że wyłączyłeś automatyczną jasność. Samo ustawienie na 100% jest niewystarczające. Jeśli nie wyłączyłeś, to jest to normalne.

2.  Też praktycznie od samego początku czasami zdarza się, że przy włączaniu lub resetowaniu telefonu  słychać jakby takie krótkie ciche brzęknięcie (nie wibracje), świeci się też chyba dioda na czerwono wtedy, a po chwili przed logiem sony lub po (nie pamiętam już dokładnie) pokazuje się taki znaczek narzędzi w trójkącie na czarnym tle, później jednak telefon uruchamia się normalnie i jest potem wszystko ok. Czy takie coś też jest normalne i co ono oznacza, zwłaszcza ten znaczek narzędzi?

Jeśli ten ekran uruchamia się regularnie, występuje jakiś problem z telefonem. Najczęściej nic poważnego, wystarczy wgrać na nowo oprogramowanie.

3. Odnośnie samej wysyłki chciałem zapytać czy jeżeli wysłał bym telefon zamawiając kuriera na stronie regenersis i jeżeli serwis stwierdziłby, że to wszystko (łącznie z tą sprawą z czytnikiem lini papilarnych) jest normalne i telefon jest sprawny to mogą mnie później obciążyć kosztami wysyłki i diagnozy czy mogę być spokojny i co najwyżej odeślą mi bez żadnych kosztów nie naprawiony telefon?

Przed wysyłką zrób w pierwszej kolejności kopię danych, bo niemal pewne jest, że zostanie wgrany na nowo soft. Trasport i ekspertyza w ramach gwarancji jest bezpłatna, aczkolwiek CTDI zabezpiecza się przed natrętami, którzy wysyłają urządzenia wielokrotnie z tą samą usterką bez konsultacji z serwisem (przypadki, gdzie serwis mówi, że jest ok, a klient twierdzi inaczej). 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Posted (edited)

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co kojarzę automatyczną jasność miałem wyłączoną, czyli jeżeli takie coś dzieję się przy wyłączonej automatycznej jasności jest to objaw jakiegoś problemu? Wydaje mi się, że takie coś zdarza się rzadziej odkąd zrobiłem aktualizację do androida 10 i dam znać czy faktycznie to się zdarza przy już 100% pewności, że automatyczna jasność jest wyłączona.

Miałbym jeszcze jedno pytanie, którego nie zadałem w głównym poście. Zdarza mi się też coś takiego, że podłączając telefon kablem USB do komputera ładuje się on tylko i nie pokazuje się na telefonie pytanie czy zgadzam się na udostępnienie plików (jak gdybym podłączył telefon tylko do ładowarki). Gdy jednak w takiej sytuacji zrestartuje telefon i podłączę ponownie do komputera to pytanie to się pojawia i wszystko działa jak należy. Czy takie coś też jest problemem i powinienem to ewentualnie zgłosić na gwarancji?

EDIT: Przed chwilą zauważyłem, że takie zmiany jasności jak opisane w głównym poście zdarzają się nadal, a automatyczną jasność mam na pewno wyłączoną.

Edited by Andrzej1
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .