Jump to content

Xperia 1 II - spora utrata głośności

Recommended Posts

Gdzieś kiedyś zauważyłem posty użytkowników Androida (nie tylko Sony), którzy skarżyli się na stratę głośności urządzenia po aktualizacjach. Obecnie doświadczam czegoś podobnego i podobnie upatruję przyczyny w update'ach. Ostatnio wprowadzona wersja Chrome i pojawienie się VoLTE (Plus w niebrandowanym fonie) miały u mnie miejsce niemal równocześnie. Chwilę później stwierdziłem, że smartfon gra wyraźnie ciszej, nawet o jakieś 40% słabiej niż dotychczas. Głośniczki nie wydają się charczeć, ale sam odsłuch stał się płytszy, lekko słoikowy, trochę nieprzyjemny. Tak więc, dodatkowo doszła utrata jakości. Czy pogorszenie brzmienia wynika z jakiegoś zanikania Dolby Atmos, nie wiem. W opcjach programisty niczego nie znajduję, poza ustawieniami bluetooth dla słuchawek. Póki co, czasu i pojęcia nie mam w kwestii przywrócenia dźwięku do stanu pierwotnego. Może komuś temat nie jest obcy?

Edited by Pavel74
Posted (edited)

Ustawienia nie były zmieniane. I niewiele można tam zmienić. 

edit: tak, włączone obie opcje, poza tym sprawdziłem brzmienie i głośność wyłączając 

Edited by Pavel74
Posted (edited)

Nie, w tej chwili nie mam czasu, ale być może wieczorem będę mógł. 

edit: wpierw jednak poproszę o poradę serwis Sony. Bądź co bądź, mam fona na gwarancji, jestem pierwszym właścicielem. 

Edited by Pavel74
  • 3 weeks later...

Serwis Sony wstępnie niewiele pomógł, tylko przypomniał o tych wszystkich możliwych ruchach jakie powinno się wykonać wobec danego problemu. Nic nie pomogło, ale pozostaje jeszcze zabawa z Xperia Companion, co też wskazano jako dopuszczalny sposób ewentualnej naprawy. Co ciekawe, dzwonek telefonu i dźwięki multimediów funkcjonują pełną parą, tak jak grały od początku. Czyżby wina aplikacji Dolby Atmos lub czegoś podobnego? A może jednak aktualizacja przyniosła jakiś problem...

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .