Jump to content

Ustawienie zwrotnego SMS przy nieodebranym połączeniu

Recommended Posts

Pytanie dotyczy Xperii 1 II i funkcji automatycznego wysyłania SMS w czasie kiedy nie mogę odebrać połączenia. 

Nie mogę znaleźć opcji, która umożliwia przesłanie powiadomienia "pod własną nieobecność". Wydawało mi się, że oprogramowanie zawiera taki element komfortu, znany z użytkowania innych telefonów. A może zrezygnowano z tego dodatku przy okazji kolejnych aktualizacji? 

W ostateczności sprawdzę skuteczność jednej z aplikacji oferujących tego rodzaju udogodnienie. 

Hmmm. O których innych telefonach mowa? Pytam, bo nie kojarzę tej funkcji w Androidzie. Na iOS jest coś takiego jak autowysyłka w trybie Nie przeszkadzać (ale wtedy jest sygnał zajętości). 

Na Androidzie do głowy przychodzi mi jedynie Tasker i tworzenie profilu. Gotowe rozwiązania w postaci apek widzę, że przestały działać ze względu na ograniczenia dostępu podczas kolejnych wydań Androida.

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Też nie przypominam sobie, by coś takiego było. Chyba, że mowa o tym, że wysyła się jakiś zdefiniowany szablon, np. "jestem na spotkaniu, oddzwonię później", ale nigdy z tego nie korzystałem, szczerze mówiąc. Więc nie wiem, czy to w ogóle się da jakoś zautomatyzować.

Huawei P30 | Tapatalk

Tak, przede wszystkim była możliwość ustawienia takiego szablonu, prawda? Obecnie można nawet edytować treść takiej gotowej wiadomości, ale nie można jej wysłać jako "zwrotkę".

Jak dobrze pamiętam to mogłem takiego feedbacka ustawić, choćby w archaicznym smartfonie LG Optimus L3 (E400). W ustawieniach należało znaleźć "Szybkie odpowiedzi". Tam można było przeredagować treść wiadomości wysyłanej w przypadku nieodebranego połączenia. Taką opcję można znaleźć bodajże w Redmi czy Huawei. Niestety, w tej chwili nie podam jakie modele.

Byłem pewien, że Xperia 1 II posiada rzeczoną opcję zaszytą gdzieś w czeluściach zaawansowanych ustawień, ale znajduję tylko funkcję połączeń oczekujących, a to nie jest dokładnie tym czego potrzeba. Poza tym, podobnie jak XZ Premium telefon posiada tylko opcję 'szybkiej odpowiedzi', którą wysyła się odrzucając połączenie. Pozostaje instalacja kolejnej aplikacji.

Być może w czymś błądzę, ale staram się nie zgubić 😊

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .