Jump to content

Xperia SP Problem z custom romem

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowym użytkownikiem tego forum i mam problem z moją Xperią SP (tak wiem to dzisiaj już troszkę wiekowy sprzęcik  ). No ale do rzeczy, chodzi o to, że chciałem sobie na niej zainstalować pewien fajny custom rom, który mi się bardzo podoba ze względu na posiadanie nakładki ekranowej z xperii bez której moim zdaniem xperia traci swój urok, dokładnie ten: https://forum.xda-developers.com/t/rom-xsp-cm12-1-stryflex-tm-lp-v4-0-official-sony-lollipop-ui-updated-20-12-2015.3180637/ 

Cały problem polega na tym, że po zainstalowaniu romu i "gappsów" ARM na androida 5.1 w wersji pico (czyli takich jak zaleca autor romu) telefon zawiesza się po jakoś nie więcej niż dziesięciu sekundach na tej konfiguracji przy pierwszym uruchomieniu nowego systemu (na pewno wiecie o co chodzi  )  Nie da się nawet wybrać języka bo podczas przewijania listy języków w celu znalezienia polskiego następuje totalne zawieszenie i pomaga tylko wyłączenie telefonu  Liczę na waszą pomoc, bo bardzo chciałbym na tej Xperii SP zainstalować jakiś fajny custom rom  z wersją androida na którą będzie jakaś sensowna ilość aplikacji (czytaj: wersja androida co najmniej 5.1  ) Dodam, że sam rom bez wgrywania "gappsów" działa super, płynnie i w ogóle  No ale nie ma usług google i pewne aplikacje, których używam nie chcą bez nich działać  Liczę na pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam ?

Hej,

Czy instalowałeś przed wgraniem tego romu CM12.1 nightly? 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Nie instalowałem.

Przecież autor tego customa napisał tak, pozwolę sobie zacytować: "No need to flash CM12.1 before flashing". Ale zrobiłem coś innego co połowicznie rozwiązuje ten problem. Ściągnąłem gappsy z 2016 roku, czyli z roku, w którym autor tamtego custom roma opublikował go na forum i... działają! Ale dlaczego połowicznie to rozwiązuje problem? Ano dlatego, że po zaktualizowaniu usług google play do najnowszych, telefon znowu łapie taką zawieche jak wcześniej i pomaga tylko awaryjne wyłączenie przez tą dziurkę z napisem "OFF" tam z tyłu. A więc owy custom chodzi świetnie ale nie z najnowszymi gappsami, no ale youtube wymaga najnowszych gappsów... No chyba, że jakaś starsza wersja youtube nie wołałaby o najnowsze usługi :wink:

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .