Jump to content

po powrocie do PL nagle brak połączenia z netem większości aplikacji

Recommended Posts

Witam muszę w końcu napisać pierwszy post z problemem bo dotychczas zawsze znajdowałem na forum odpowiedzi na problemy z moimi komórkami a teraz chyba tylko ja mam takie :) bo nie znalazłem bezpośrednich odpowiedzi na tym forum czy w innych albo żle pytania zadawałem :)

Pacjentka to XZ1 G8441 compact/ Pie 9.0 47.2.A.11.228 / bez brandu kupiona w Sony Mobile Poland i dotychczas nie miałem z nią większych problemów.
Jeździłem z nią już wiele razy za granicę i nigdy nie było problemu z zasięgiem czy połączeniami ani tu ani tam a tym razem wracam i po wjechaniu do PL nagle brak połączenia z netem większości aplikacji, aplikacje googlowe jak Sklep Play, maps, you tube, tłumacz, gmail działają bez problemu więc to nie wina operatora bo odbiór danych komórkowych jest, po wifi wszystko śmiga.
Dziwne np. że WhatsApp działa ale viber już nie, Google Map działa Yanosik już nie
Nie wiem czy to ma znaczenie że tym razem byłem za granicą prawie 3 miesiące a wcześniej zawsze krócej

szukałem i w necie znalazłem typowe rozwiązania:
wyłącz/włącz - bez efektu
data i godzina - jest w automacie
aplikacje - reset danych i pamięci wszystkiego nie podziałał
macie może coś innego?

Próbowałem znaleźć jakieś ustawienia uprawnień dostępu do netu ale nie widzę nic takiego - albo nie wiem gdzie szukać

Tak próbowałem, nawet zainstalowałem na próbę dwie nowe, ze sklepu bez problemu po danych komórkowych da się pobrać i zainstalować ale na tym koniec bo nowe też "nie widzą" netu.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .