Jump to content

Na koniec życia forum ... kilka słów... przykrych no ale, prawdziwych...

Recommended Posts

Chyba można sobie pozwolić na kilka słów bez zbędnego owijania w bajerę, co? Chodzi o tabu...

Poczytałem trochę forum i trafiłem na wątek pożegnalny, czyli forum ma zniknąć jeszcze w tym roku.

Przykra to sprawa ale sam po sobie wiem jak prowadzi się tego typu miejsca gdy klientela uboga a uboga bo...

no własnie...

bo?

Bo ... i tu trzeba przymknąć administracyjne oko na słowa prawdy, wszak innych wyrazów (bradziej kulturalnych) na nazwanie rzeczywistości po imieniu nie ma,

zatem,

bo... imbecylizm betonowany zbrojony ....

Wszystko załatwili! Wszystko!!

Oni ...

czyli UŻYSZKODNIKI wszystkiego z życiem na czele...

Wystaczyło jedynie kilka lat, aby do piachu poszła masa podobnych stron i portali!

Mentalność rodem z dna powstała, czyli... zero, zero, zerooooo zainteresowań... w powiązaniu z póxniejszą lojalnością...

Typowe polaczkowo...

Facebook, Twitter, wykop i jutjub i na tym finisz!

Poziom inteligencji ślimaków - wszak ukatrupili swoim niebytem wszystkie podobne miejsca...

Roczniki 197X>198X dorosły, odpuściły temat, nastała nowa ERA wiecznie ujadających imbecyli nieumiejących butów wiązać, era roszczeniowców i hejtowców ...

i wystarczyła dekada aby ubić w Polsce internecik, buhahahhaha....

Teraz każdy sapiens w kieszeni ma super mega szybkie LTE, nolimity na GB, 5G, światłowody i tak dalej a internet pustoszeje.

Ja ostatnio na innym forum słyszałem że ROOTOWANY fon jest niebezpieczny, buhahahaaha.... paść idzie... inteligencja kufafafafaaaa....

Ale nie!!

Ma być zestawik ŚLIMAKA czyli Windows10 + smartfon z najnowszym Androidkiem i wtedy świat jest cacy, najnowszy, najlepszy...

Kurdę!

Siedzę w necie od samego początku jego istnienia w Polsce wszak rocznik 77 jestem i wiecie co? Z podziwu wyjść nie mogę!

Ludzka mentalność tak się w Polsce zmieniła że za dekadę nie będzie czego z tego kraju zbierać, wszystko UYEBALLI, wszystko!

Naprawdę...

Prawdziwy poziom inteligencji ruchowo/logicznej dzisiejszego klasyka (internauty z roczników od 2000 w górę) to przedział między ślimakiem a żabą! Zero pojęcia o wszystkim a mordy wiecznie krzyczące, heheheh.  Koniec Panie i Panowie nastał, koniec. Jeszcze 15lat temu internet to był internet a teraz to już dno!

Szkoda że znikają takie strony...

a znikają bo po prostu TREŚĆ W NICH ZAWARTA jest z dnia na dzień co raz cięższa do ogarnięcia przez młode umysły hodowane na witaminie "google".

Nie wiem co ja będę nosił w kieszeni za 10lat gdy śmiercią naturalną zdechną wszystkie rootwane sprzęty a MicroszitWujo10 załatwi linucha na amen, no nie wiem...

Już dziś jest ciężko z użytkowaniem telefonów, wszak właśnie flashuję Xperię Z1, heheh.

A może...

A może zamiast zamykać forum (nie wiem ile admin za hosta rocznie płaci) rozszerzyć forum na większą ilość smartfonów?

Tak sobie tylko gdybam, dodać tu Huawei i inne...

tyle że w czasach w których nie da się już rootować 95% sprzętu a na nowych laptopach/notebookach/netbookach pozakładane są niezdejmowalne BOOT SECURE ... prowadzenie takich serwisów mija się z celem.

Na koniec dodam jedynie... sorrry że bardzo ordynarnie:

QURVA CO ZA ŚWIAT ....

Wybaczcie, albo i nie ale wyć się chce gdy włącza się dzisiejszego NETA...

Kiedyś, gdy były czasy analogu i ISDN, wdzwaniania się, gdy godzinka internetu kosztowała 3-4zł (lata 1995-1999), gdy nie było jeszcze DSL/ADSL i podobnych a prędkości internetu w latach 99>03 oscylowały między 128k>512k coś jeszcze w tym necie istniało. Wtedy też flashowano telefony, trwała zabawa z simlocki, netmonitory i masę innych (lata 98>02). Potem, gdy wlazły pierwsze telefony z GPRS i kolorowymi ekranami + WAP nastał bum i trwał do (tak na oko) dooo... chyba 2012 roku. Po 2012 wszystko zaczęło się zmieniać aż... padło!

Nie ma już chyba ratunku na to wszystko, świat elektroniki został zmonopolizowany i na tym koniec tematu. Od Androida9 na fonach nie da się już nic ciekawego robić, sprzęt stał się sp.....lonym zżeraczem prądu (nie licząc gierkowania dla lamusów).

Zobaczcie...

Najwięcej włamań/przekrętów/haków jest na Windows + Android, heheheh, dobre, co?  :)))

Gdyby producenci sprzętu zostawili furtki na odblokowywanie w warunkach domowo/garażowych Bootloaderów, gdyby BootSecure dało się łatwo zdejmować, życie trwałoby nadal ...

a tu ... kolejny portal do piachu.

Tyle lat robot, co?

Sam wiem ile to kosztowało czasu, poświęceń itp.

a dziś...

jedynie garstka ludzi napisze DZIĘKI FACET, DOBA ROBOTA BYŁA...

Amen.

Zgadzam się z Tobą. Poziom spie&$_-%nia umysłowego dzisiejszego świata to jest naprawdę dno, i kilometr mułu. Też ubolewam nad upadkiem for takich jsk to. Na tym forum jestem od dosyć dawna. Wiem jaki tu ruch był kiedyś. Niestety, korposzczurki zabiły wszystko, wbijając ludziskom do makówek, że "my lepiej niż wy sami wiemy, czego potrzebujecie"... I tak narodził się homo bezmózgis, bezrefleksyjnie łykający wszystko jak pelikan, co mu korporacje podsuną. Niestety, nasz świat odchodzi w niepamięć, chyli się ku upadkowi. Tylko tego homo bezmózgis nie wie, karmiony tonami pustych treści, które korposzczurki mu ochoczo dostarczają, kosząc za to niezły szmal. I o to w tym wszystkim chodzi, o konsumpcjonizm, rozdmuchany do niebotycznych rozmiarów. I prawdę mówiąc, nie szkoda mi tego świata. Szkoda mi minionych lat, bez poprawności politycznej, gdzie murzyn był murzynem, a nie afroamerykaninem (hehe, 99% z nich nigdy Afryki na oczy nie widziało) bez turbolewicy, wymyślającej coraz głupsze postulaty... Szkoda mi też internetu, jaki pamiętam. Fakt, późno do niego dołączyłem, bo dopiero w 2006 roku, ale mam porównanie, jak kiedyś było, a jak teraz jest. I choć wiem, że all is well, that's ends well, to jednak szkoda, że takie forum jak to upada. Pozostanie w mojej pamięci, jak i w pamięci tych, co tu bywali, a jako osobistą pamiątkę, zachowam 2 koszulki i 2 kubki z logo Xperiasite.pl
Pozdro dla Admina@juggler i reszty ekipy. Dobra robota, szkoda, że to się tak kończy...

Huawei P30 | Tapatalk

Fora bez powodu nie upadają. Tutaj akurat winne jest Sony, które sprzedaje zbyt mało telefonów, więc nie ma się co dziwić, że liczba postów jest tak ograniczona i nikogo nie przybywa. Natomiast są fora np jak android.com.pl które upadają z powodu zmian wprowadzonych, a są fora, które mają się dobrze np bez kabli. Także moim zdaniem tutaj akurat winy użytkowników nie ma. To tak jakby w obecnych czasach powiedzieć, że przez nich upada forum telefonów od Simensa a no upada bo nie produkują telefonów i nie sprzedają ich.

Natomiast są fora np jak android.com.pl które upadają z powodu zmian wprowadzonych

Obaj wiemy, że pejsbuk zabił 99% for, a te które jeszcze są, jakoś sobie radzą. Tak jak wspomniane przez Ciebie forum. Zmiany są potrzebne, choć czasami trudno je zaakceptować.

Huawei P30 | Tapatalk

A ja powiem tak. Odpuściłem sobie temat Sony na rzecz OnePlusa, później Huaweia i z powrotem OnePlusa a co będzie następne? Pewnie inny chiński "szmelc". Dlaczego? Nie obrosłem w piórka ale jak widzę, że ludzie się boją modyfikować telefony w przypadku tego forum to Sony... To nawet jak ja coś próbowałem tworzyć i dawać od siebie (inni przede mną mieli łatwiej, bo zainteresowanie było ogromne a z czasem się zmniejszało) to szybko zostało zapominane albo gdzieś tam jakaś jednostka była tym lekko zainteresowana. Ja bym kupował Sony ze względu na przywiązanie do marki i świetność japońskiej elektroniki (na przykładzie szczęśliwy posiadacz Civica 9 generacji - tak, japońskie niezwodne i tak miałem z telefonami)... Z tym, że dla użytkowników ważny jest papierek. Dla mnie ważna była wydajność, bateria (w praktyce, nie na papierku - okej Huawei nie był zbyt dobrym wyborem) i ponadprzeciętny aparat...Kiedy zobaczyłem malejące zainteresowanie flagowcami to nawet nie widziałem sensu kupować kolejnych generacji i modyfikować oprogramowania. Okej, zakończyłem przygodę forumową z modyfikowaniem na Z1/Z Ultra. Przy czym miałem Z2 i Z3. Niestety trochę chęci brakło. Dalej idąc śladem zainteresowania także na XDA... Z3+/Z4 nie cieszyłą się jakoś zainteresowaniem. Kosztowała sporo a oferowała (na papierku) mniej niż konkurencja... Z5 seria - było jeszcze zainteresowanie. Seria X (Performance etc) już raczej nie cieszyła się taką popularnością. Późniejsze XZ z kolejnymi cyferkami raczej obijały się o dno rzeki, ponieważ ludzie zaczęli się bać niemalże dotykać urządzenia, bo kosztuje dużo... Pojawiały się do tej pory jedynie problemy po aktualizacji, czy jakieś mechaniczne. Mało kto chciał modyfikować, bo a to Mcdonalds się krzaczył, Revolut, płatności Google Pay można obejść, netflix był w 480 albo 540p, więc coraz więcej aplikacji nie wykorzystywało swojego potencjału poprzez wykrywanie roota. Ludzie zaczęli się przyzwyczajać, że i tak mają nowego androida i działa. Jak działa to po co zmieniać? Coraz mniej czasu na naukę w rooty itd. Czemu? Właśnie fejsbunie, snapiki i instagramy... Jestem rocznik 97 a nadal nie mam takich rzeczy jak wymieniłem. Z form kontaktu używam nadal legendarnego GG, czasem telegram (do śledzenia programistów z xda i ich prac). Fakt faktem, że też planuję jednak sobie ułożyć życie, więc i czasu mniej a patrząc na Google to od Androida 10 zaczęli paćkać. A to TWRP nie pozwala na montowanie partycji i zamiast usunąć niepotrzebne rzeczy z systemu, czy zastąpić je innymi według uznania... No właśnie trzeba trzymać syf od google, bądź producenta. Nie każdy chce się tak męczyć. Teraz mamy mnóstwo telefonów ale nie od Sony, więc zainteresowanie jest dość małe. Idzie ktoś do sklepu i co wybiera? Coś co ma wincyj RAMu, wincyj pamięci, wincyj megapikseli... Sony drogie jeśli chodzi o średniaki. Flagowce to już inna bajka, bo ceny powinny być adekwatne do możliwości a nie, bo każdy tak robi. Czy uważam, że OnePlus ma dobre ceny? Myślę, że tak (modele z serii 9 mnie zawiodły pod względem ograniczeń wydajności - jak kupowałem 5T to ekran miał być jak żelka a w &T Pro być zielony i nic z tych rzeczy). Czy Oppo ma dobre ceny? Hmm podobno bardzo dobrze wypadają w fotkach, więc "niczego" im nie brakuje. Czy Xiaomi ma dobre ceny? Na podstawie flagowego Mi 11 Ultra ciężko mi to stwierdzić, bo w teorii jest to produkt bez kompromisów - w praktyce podobno coś z oprogramowaniem. Czy Samsung ma dobre ceny? Tak jak Xiaomi ale co do oprogramowania nic nie słyszałem, bo kompletnie nic nie czytałem.

Każdy dlatego opiera się na tym, że wszyscy mają albo ktoś od kogoś coś słyszał. Nie ma się co dziwić, że forum umiera, skoro mamy naprawdę mało użytkowników Sony a z tego bierze się mały procent zainteresowanych "tuningiem" smartfona. Ludzie oczekują od sony rewolucji a nie następnego odgrzewanego kotleta. Tyle, że trzeba też zastanowić się nad tym jakiej rewolucji oczekują/oczekujemy. Ekran patelnia bez wcięcia, dużo na papierku i mamy sukces sprzedażowy. Nie ma na papierku - ludzie się tym nie interesują. U nas na forum mamy jednego fanatyka Xperii, który broni bardzo tej marki pisząc o 4x4 MIMO, gdzie ludziom jest to niepotrzebne, bo np ja nawet LTE nie mam, więc mi chodzi o wydajność, baterię (czas pracy) i w miarę dobry aparat. Ludzie mają w poważaniu ukryte technologie Sony, których nie rozumieją i nie wykorzystają. Jeśli tak bardzo ktoś chce mieć lepszy zasięg to nie wgrywa oprogramowania na Europę czy Global a na Chiny (jeśli takowe jest dostępne). Unia wszystko ogranicza, więc rozwiązania technologiczne Sony raczej są mało komu potrzebne. Oczywiście nie mówię o ekranie 4k z wysokim odświeżaniem (mówiąc łopatologicznie), bo to jest kozak. Jakość dźwięku? Obecnie większość znajomych słucha z jakiś badziewiaków bezprzewodowych Xiaomi za niecałe 100 złotych...

Jak ktoś nie czytał, bo mu się nie chce:

Jest małe zainteresowanie Sony, bo Sony nie oferuje dużo na papierku, więc ludzie "nie kupują". Dziękuję.

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Co jak co ale właśnie Sony oferuje dużo na papierku. Jeśli chodzi o specyfikację papierkową to jest ona bardzo dobra. Problem to brak marketingu tego w reklamach jak i szeptanego co widać po recenzjach, forach itd.

Co ma Sony na papierku? Ani ramu, ani pamieci wbudowanej ani aparatów. Aparaty na papierku to ilość megapikseli. Kowalski nie kupi. 

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

A 12 GB ramu to mało? 256 GB na dane z kartą pamięci to mało? Kowalskiego to od tego zacznijmy, że nie stać na taki telefon, więc nie wiem o czym w ogóle piszesz.

Papciusio, No niestety jest jak jest. Zmieniają się ludzie, zmieniają zachowania. Fora to była kopalnia wiedzy dla osób urodzonych przez 2000. Miejsce spotkań, gdzie można było dowiedzieć się czegoś za darmo, być zainspirowanym czyjąś pracą. Do dziś szukam czasem pomocy na nich z różnych dziedzin, z tym ze nowych treści na nich niewiele. Ci, którzy coś wiedzą, nie dzielą się już - nic w zamian nie otrzymują, a obecnie większość osób nastawionych jest na konsumpcjonizm. Żyjemy szybko, jeżeli nas stać, to wolimy zapłacić i mieć wszystko na gotowe niż włożyć w to trud zainteresowania „jak to się robi, co to jest”. Wystarczy spojrzeć jakie hobby mieliśmy kiedyś, a jakie młodzi mają teraz. 

Forum mogę nie zamykać, bo nie wymaga dużej atencji. Zrezygnowałem z portalu, bo po kilku latach prowadzenia go i słuchania tego niezadowolenia z ruchów Sony miałem dosyć 😉 z tym, że niestety nie zanosi się na zwiększenie zainteresowania marką, wiec nie wiem czy po prostu nie umrzemy śmiercią naturalną. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

Właśnie Kowalskiego nie stać. 12gb ram dali chyba właśnie teraz w najnowszych flagowcach. Slot na kartę pamięci jest bezsensownym pomysłem, bo karta działa dużo wolniej ale pliki mp3 można przechowywać. Z drugiej strony też nie rozumiem tego, że Sony nie wezmą w abonament (Januszexy, których nie stać na zapłacenie jednorazowej kwoty) ale Samsunga, czy iPhone nawet droższe wezmą. Czyli coś na rzeczy musi być. Niestety zapomniana po części marka a szkoda. Ja dopiero w przyszłym roku będę wymieniać flagowca. Chyba, że znów będzie problem jaki ze Snapem 888 (grzejniczek nie występował w każdym modelu ale kupować telefon stricte dla graczy to nie dla mnie - chyba). Kto wie... Jeśli Sony wskoczy wysoko to może będzie to mój nowy telefon. Płacz mam tylko odnośnie aktualizacji systemu. Jakoś nie do końca bawią mnie custom romy - dlatego też fora zaczynają umierać, że mniej osób chce się w to bawić 😞

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

A w zeszłym roku było 8, więc również nie mało jak na zeszły rok. Co do slotu w tej cenie lepiej, ze jest niż ma go nie być. Już Samsung pokazał telefon z nagrywaniem 8K i śmieszną pamięcią 128GB. Poza tym do przechowywania zdjęć, muzyki, filmów wielka szybkość potrzebna nie jest. Później przekładasz kartę SD i masz wszystko w kilka sekund na nowym telefonie bez zabawy i starconego czasu na przenoszenie tych wszystkich danych. 

Co do karty pamięci to pamiętam, że miałem cholerny problem (jeszcze za czasów jak używałem 64gb albo 128gb. Przy 200 a później 256 z przesiadką na 400 wolałem już nie ryzykować. O czym mówię? Mając kilka modeli sony jako daily use nie mogłem przerzucać karty pamięci z jednego do drugiego. Od razu chciał formatować, bo inaczej nie widział karty. Przekładam do starego a on wola o format... No i tutaj problem pojawił się (w moich rękach) także na LG i Motoroli (czy to już było Lenovo - niezbyt ważne). Może to ja miałem pecha. Chociaż problemu nie miałem np między Z1 i Z Ultra na teoretycznie tym samym sofcie (teoretycznie te same urządzenia - nie wliczam tu aparatu). 

POMOGŁEM PODZIĘKUJ 

Poza tym do przechowywania zdjęć, muzyki, filmów wielka szybkość potrzebna nie jest. Później przekładasz kartę SD i masz wszystko w kilka sekund na nowym telefonie bez zabawy i starconego czasu na przenoszenie tych wszystkich danych. 

Dokładnie. Podam przykład. Teraz w Huawei P30 jest niby slot na sd, tyle tylko, że się Huawei wygłupił z jakimś swoim standardem nano sd, który nie ma przyszłości, jeśli będzie tylko do jednej marki, a do tego jest w hu drogi (właśnie przez to, że inni z niego nie korzystają)... I co mi z tego, że mam 128 GB pamięci, jak pierwsza lepsza awaria systemu, i se wsio w kosmos idzie. A jakby była karta micro sd, to chociaż dane takie jak kopia kontaktów by się uchowały. Wiem, ktoś zaraz napisze "zrób kopię w google", ale ja jednak wolę lokalnie na wymiennym nośniku mieć.

Huawei P30 | Tapatalk

@Mojzesz dziwne. Przekładsłem u mamy w telefonach kartę sd najpierw z LG do Samsunga, potem do Huawei, a potem do kolejnego Samsunga, i ani razu nie wołało o format. Może to jakiś bug Sony?

Huawei P30 | Tapatalk