Jump to content

W ZX3 nagle zaczęły pojawiać się poziome paski z lewej strony, obraz jaśnieje, miga, tylko na min jasności coś widać

Recommended Posts

Witajcie, to mój pierwszy raz tutaj na forum. Chciałem poprosić o poradę, czy warto serwisować sprzęt i czy co to może być.

ZX3 ostatnio sporo używałem, nagrywała filmy kilka godzin, nawigacja itp.

Nagle rano coś się stało z ekranem, zrobiły się paski z lewej strony. Telefon nie upadł. Nie był ostatnio w wodzie.

Po restarcie przez chwilę było ok ale tylko na czarnym tle (tym z logo xperia), ale zaczynają takie mini paski podczas włączania 'wychodzić' z lewej strony. Paski mają kolory biało-niebieski. Gdy już telefon wyświetla home screen to już przejaśnia się tak bardzo, że nic nie widać. Paski robią się jeszcze bardziej intensywne (w bieli) także że cała lewa strona robi się taka bardzo jaskrawa. Czasem ekran miga. Na czuja zmniejszyłem jasność do minimum oraz włączyłem tryb odwróconych kolorów i wtedy coś widać. Ale jak tylko rozjaśnię to znów to samo. Tutaj filmik: 

Hidden Content

Teraz cały czas chodzi w trybie ciemnym, ale nie da się go używać, to i tak dobrze, że udało mi się go tak ustawić, po kilku godzinach męki i prób i błędów.

Czasem się zresetuje jak zaczynam go używać.

Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych - nic nie dało.

Wyłączyłem w opcjach programistycznych nakładkę HW - nic nie dało.

Z innych rzeczy, to telefon jak to Sony dość ciepły się często robił i bateria jest do wymiany już. Reszta była ok. Gwarancja minęła w maju.

Będę wdzięczy za podpowiedź czy to płyta, czy procesor, matryca czy może (oby) wymiana taśmy wystarczy.

Dziękuję. 

IMG_20210719_084229.jpg

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .