Jump to content

Recommended Posts

Ponieważ telefon mam prawie od tygodnia, który minie dokładnie jutro mogę podzielić się wrażeniami. Niektóre informacje mogą się powtarzać z pierwszych wrażeń, ponieważ tą opinię będę również publikował na innych portalach i nie chce mi się robić kilku wersji.

Zacznijmy więc od obudowy. Telefon leży dokładnie tak samo jak poprzednik. Różnice to tylko chłodniejsze boki urządzenia i w ogóle niepalcujący się tył urządzenia, który według opisu jest czarny, a w rzeczywistości wygląda jak szary. Moim zdaniem wygląda świetnie.

Kolejna rzecz to ekran. Tutaj różnic względem poprzednika w ogóle brak. Poza większym odświeżaniem, którego w ogóle nie używam. Jasność, kolory, czytelność w słońcu jest takie samo jak w poprzednika. Według niektórych portali podobno jest zbyt ciemny w jasne dni. Ja tego nie zauważyłem. Telefon działa w trybie auto i żadnych problemów nawet w słoneczne dni nie miałem. Korzystam w trybie standardowym jakby co.

Najciekawsza rzecz czyli procesor. Używałem dość intensywnie przez ten tydzień i powiem, że gorącego czy nawet parzącego telefonu nie mam jak niektóre portale to opisują. Owszem telefon robi się bardziej ciepły niż 865 np przy pobieraniu przez LTE/5G ale nie są to temperatury, które nie pozwalają trzymać go w dłoni. Robi się po prostu ciepły. Jako ciekawostka dodam, że np przy oglądaniu filmów na Youtube przy WiFi telefon przez pierwszą godzinę jest wyraźnie cieplejszy niż w drugiej. Kompletnie nie wiem czym to jest spowodowane. Leżę w tym samym miejscu. Ograniczam się tylko do filmów 1080p, a on zawsze po godzinie robi się chłodniejszy. Płynność odtwarzania nie spada. Obciążenie sieci WiFi również takie samo. Jest to dość dziwne, bo raczej telefon powinien robić się coraz cieplejszy, a nie chłodniejszy. Od razu zaznaczam kolejny raz nie używam trybu 120 Hz. Dla mnie on jest zbędny. Telefon i tak bez niego szybko działa, a to powoduje tylko zwiększone zużycie baterii. Dodam również, że nie robiłem żadnych benchmarków. Być może po wykonaniu kilku pod rząd telefon może robić się gorący ale tego nie wiem.

Łączność - VoLTE, VoWiFi, EVS, 5G wszystko hula w T-Mobile.pl. Prędkości przy pobieraniu w LTE bardzo zbliżone do poprzednika, w uploadzie dużo łatwiej załącza się 64QAM przy wysyłaniu. Podobnie w 5G prędkości w uploadzie wyższe niż w poprzedniku. 

Bateria tutaj i zaskoczenie i nie. Tzn bateria wytrzymuje dokładnie tyle samo. Różnice wynikają tutaj z tego, że w poprzedniku telefon gdy leżał % spadały wolniej przy używaniu szybciej. Tu jest odwrotnie. Tzn jeśli przez noc w 1 II spadło 2-3% tak tutaj spadnie 5-6%. Testy robiłem zarówno na LTE jak i VoWiFi i wygląda to identycznie. Z tym, że tutaj z poprzednikiem również różnice. Na LTE % leciały wolniej niż na VoWiFi, a tu znowu odwrotnie. Nie są to duże różnice ale są. Telefon na LTE SOT 4-5h, mieszany z WiFi 6-7h. W tym fb, filmy na yt, kilkadziesiąt SMS 1-2h rozmów VoLTE. Przy VoWiFi czas może się trochę wydłużyć. 

Aparat. Również różnic jakiś w stosunku do poprzednika nie zauważyłem. Jednak od razu zalecam zmienić ustawienia zoomu na HD. Wtedy jak powiększymy będzie pojawiał się napis AI i faktycznie zdjęcia są trochę lepsze. Myślałem, że max powiększenia czyli 12,5x nie da się używać jednak się myliłem. Dopóki nie powiększy się znacznie zdjęcia nie jest najgorzej. Wiadomo nie jest to poziom S21 Ultra i 10x zoom ale jak na cyfrowy jest bardzo przyzwoicie. Poprawione zostały filmy i nagrywanie w 4K. Tutaj widać zdecydowaną poprawę jeśli chodzi o stabilizację nagrań. Nagrywałem 15 min klip w 4K żeby sprawdzić jak z temperaturami. Telefon robi się ciepły ale do tego czasu brak żadnego komunikatu o przegrzewaniu czy ograniczaniu aplikacji. Testy w 23 stopniach w pokoju. 

Kolejne sprawy to dioda powiadomień. Świecie zupełnie inaczej niż w jakimkolwiek telefonie, którym do tej pory miałem. Tzn cały czas tylko przyciemniona. Jeśli jest jakieś powiadomienie. To świeci cały czas, a co jakiś czas jak normalnie błyska mocniejszym światłem. Co do wytrzymałości telefon raz poleciał w dedykowanym etui od Sony na ziemię z wysokości około 1,2m. Na szczęście jest cały i nic mu nie jest, więć nie jest źle. Aczkolwiek nie polecam testować.

Ogólne wrażenia w porównaniu do poprzednika są na plus. Sporo rzeczy zostało ulepszonych. Szkoda tylko, że bateria pozostała na takim samym poziomie. Czy warto dać 5799 zł? Jeśli masz poprzednika. Nie warto jeśli przesiadasz się z innego modelu to już zależy od ciebie. 

• 2 weeks later...

Piotr - taka prośba. Zobacz ile maksymalnie czasu telefon jest w stanie rejestrować w 4K. Moje testy np. pokazały że Xperia 1 Mark 2 nie daje rady z temperaturą więcej n15-40 minut (zależy od temp. zewnętrzej). Za to Xperia 5 Mark 2 jest duuuużo chłodniejsza i lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepła. Jestem ciekaw jak tutaj jest. 

Pisząc na forum rozwijasz naszą społeczność i wspierasz XperiaSite.pl. 

15 godzin temu, juggler napisał:

Piotr - taka prośba. Zobacz ile maksymalnie czasu telefon jest w stanie rejestrować w 4K. Moje testy np. pokazały że Xperia 1 Mark 2 nie daje rady z temperaturą więcej n15-40 minut (zależy od temp. zewnętrzej). Za to Xperia 5 Mark 2 jest duuuużo chłodniejsza i lepiej sobie radzi z odprowadzaniem ciepła. Jestem ciekaw jak tutaj jest. 

Zrobię ale dopiero na weekendzie. W normalnej aplikacji czy cinemapro?

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. More in Guidelines and Privacy Policy .