Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
 • Log In with Google      Logowanie »   
 • RejestracjaZdjęcie
PORADNIK

[Flashtool] Flashowanie firmware/kernela • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE juggler

juggler

  Administrator

 • Reputacja: 610
 • 5173 postów
 • Skąd:Warszawa
 • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
 • Android:Oreo (8.0.0)
 • Rom:47.1.A.5.51
 • Kernel:stock
 • Operator:Play

Napisano 12 styczeń 2013 - 18:35

Poradnik opisuje flashowanie firmware'a lub kernela przy użyciu programu FlashtoolFlashtool to narzędzie potrafiące postawić nieuruchamiający się telefon. Program jest szczególnie przydatny gdy PC Companion odmawia współpracy lub chcemy wgrać starszą wersję oprogramowania.
Dodatkowo Flashtool oferuje instalacje xRecovery, odinstalowanie aplikacji systemowych i parę innych funkcji.

Program wygląda mniej więcej tak:
http://dl.dropbox.com/u/21624172/Flashtool/01_x10_Detected.PNG

Co potrzebujemy:
1. Baterii naładowanej do minimum 50% (zalecane, ale niekonieczne)
2. Flashtool:
Download

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.


3. Zainstalowanych sterowników. Jeżeli ich nie posiadasz wystarczy:
a) zaopatrzeć się w program PC Companion. W czasie jego instalacji potrzebne sterowniki są instalowane, a sam program nam się może kiedyś przydać.
LUB
b) uruchomić aplikacje "ggsetup" z lokalizacji Flashtool/drivers i postępować zgodnie z instrukcją instalatora.
4. Aktywne Debugowanie usb. Ustawienia/Aplikacje/Dla programistów/Debugowanie USB - to pole powinno być zaznaczone. W przeciwnym razie program może nie obsłużyć naszych żądań.


Telefon włączyć czy wyłączyć?
W zależności od tego co chcemy zrobić telefon powinien być wyłączony lub włączony. W przypadku flashowania firmware'u bądź kernela telefon musi być wyłączony. Inne opcje programu wymagają raczej włączenia XPERII.

Flashowanie firmware i kerneli:
Firmware'y i kernele dla X10 MINI/MINI PRO posiadają rozszerzenie ftf. Warto je umieszczać w specjalnym folderze flashtoola - Flashtool/firmwares.
http://dl.dropbox.com/u/21624172/Flashtool/02_1_Flash_Firmware_Folder.png
Taki firmware można pobrać z różnych źródeł. Są one czystymi softami od SE. Mogą się one różnić wydaniem i dostosowaniem pod różne regiony świata. Tym się jednak nie przejmujemy.

Kernele są to pobrania w temacie.
Firmware'y dla X10 MINI można znaleźć np w
Poprawne połączenie się z programem

Włączony telefon
W przypadku gdy mamy do wykonania operacje na włączonym telefonie wystarczy praktycznie go tylko podpiąć kablem(możliwe że będzie trzeba dodatkowo zmienić tryb pamięci). Kiedy należy się łączyć z włączonym telefonem dowiesz się z innych poradników.

Wyłączony telefon
Nieco inne postępowanie dotyczy osób które wgrywają firmware/kernel. Przypominam, że do takiej operacji telefon musi być wyłączony.

Opis wgrywania firmware/kernel
1. Uruchom program Flashtool
2. Kliknij na przycisk błyskawicy w górnym pasku programu
3. Wybierz tryb "Flashmode"
4. Dokonaj wyboru wgrywanego firmware'u bądź kernela. Domyślnie zostaną Ci wyświetlone pliki z lokalizacji Flashtool/firmware. Po lewej stronie są twoje firmware'y/kernele, po prawej ich zawartość.
5. W oknie którym dokonujemy wyboru mamy również dostępne inne opcje takie jak np Wipe Data. Jest to wymazanie wszelkich danych po poprzednim systemie. Zaznaczmy to jeśli chcemy mieć "czysty" soft. Można tez wykluczyć wgrywanie niektórych części softu poprzez zaznaczenie któregoś z pół Exclude.
6. Teraz pozostaje nam tylko nacisnąć OK i zaczekać na okno z prośbą o podłączenie telefonu. Gdy się ono pojawi należy podłączyć telefon w trybie flash. Nie zagłębiając się jednak dalej - przytrzymując palec na klawiszu wstecz, włóż kabel usb do portu microusb. Telefon powinien zostać wykryty jeżeli sterowniki zostały poprawnie zainstalowane.
7. Wraz z uzyskaniem połączenia powinna rozpocząć się procedura flashowania. W zależności czy jest wgrywamy firmware czy kernel może ona trwać parę minut lub parę sekund. W tym czasie nie rozłączajmy naszego telefonu.
http://dl.dropbox.com/u/21624172/Flashtool/05_Flash_Firmware_Flash.PNG
8. Zakończenie flashowania zostanie ogłoszone komunikatem "Flashing Finished" . Wtedy to można odłączyć telefon i go uruchomić. Pamiętaj, że pierwsze uruchomienie może trwać nieco dłużej.Gratuluję ;)
http://dl.dropbox.com/u/21624172/Flashtool/06_Flash_Firmware_Finish%20flashing.PNG

Źródło:

Treść ukryta. Proszę Zaloguj się lub Zarejestruj by zobaczyć zawartość.


 • 0Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PORADNIK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.