Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Trenowanie boksu+siłownia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE Erwiiin

Erwiiin

Niejedno już umie

• Reputacja: 0
  • 61 postów
  • Rom:GingerDX v007

Napisano 25 sierpień 2011 - 22:20

Witam. Od września mam zamiar ruszac na siłownie, a do tego chciałbym dorzucic worek. Oczywiście nie chciałbym chodzic na jakiekolwiek zajęcia z boksu. Wolałbym chodzic na normalną siłownię, a w wolnej chwili trenowac samemu na worku (ew. z kimś). Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wyłapię techniki jakiej da się wyłapac na treningach przy oku doświadczonej osoby. Czy sądzicie, że dałbym radę potrenowac wtrzymałośc, siłę uderzenia i szybkośc? PS. Proszę się powstrzymac od zbędnych komentarzy, takich jak "kolejny młody chce uczyc się boksu, aby potem się wyżywac na słabszych...". Nie, nie chodzi mi wcale o to, aby komukolwiek zaimponowac, czy też kogoś pobic. Chciałbym to robic dla własnej przyjemności :) Pozdrawiam, Erwin.
  • 0

#2 OFFLINE goku2108

goku2108

Lojalny użytkownik

• 362 postów
  • Rom:MiniCM7-2.1.9
  • Kernel:nAa-11

Napisano 25 sierpień 2011 - 22:33

Da się wszystko wytrenować o czym piszesz tylko jest jedno ale. Musisz wiedzieć, że im większa masa ciała tym mniejsza wytrzymałość i szybkość. Masę tłuszczową można stracić tak więc nie ma problemu, ale co innego z masą mięśniową. Bo jej się nie da zrzucić więc jednak będziesz miał ograniczoną wytrzymałość. Sam chodzę na siłownie,że tak powiem zawodowo (jadę na "sucho") już 3 rok. a skończyłem dopiero 4 dni temu 18-stke i nikt Ci nie wciśnie kitu, że jesteś za młody.
  • 0

#3 OFFLINE Erwiiin

Erwiiin

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 61 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 22:54

No powiem tak. Masę mam dosyc dużą, chociaż nie jest tak, że siedzę non stop przy komputerze. Ruch mam, często gram w kosza/nogę, na każdym wf cwiczę i mamy codziennie na lekcjach wf rozgrzewkę na 15 min, więc z ruchem nie ma problemów. Wzrost 187, masa ~100kg. Chciałbym dodac też, że jak na 15 latka to mam naprawdę dużo siły.
  • 0

#4 OFFLINE goku2108

goku2108

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:15

ŁŁuuu wysoki jesteś :D Ja mam 178 cm. wzrostu i moja waga to 93kg. a zawartość tłuszczy mierzy 13%. Polecam Ci jakąkolwiek dietę (ja osobiście nigdy nie miałem, ale kumpela ma dobrą i Ci mogę napisać jak chcesz, ale to koszt 400 złotych/miesiąc). I choć jak sam widzisz pewnie się domyślasz jaki jestem potężny po masie i wzroście i fakt mówię jestem bardzo szybki, ale właśnie z wytrzymałością jest u mnie bardzo ale to bardzo lipnie. Ps. Ja także dla zabawy uprawiam se Free Running.
  • 0

#5 OFFLINE Erwiiin

Erwiiin

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 61 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:20

Aha. No właśnie ja mam osoby, które mają pojęcie o dietach. Najlepsze dla mnie jest to, że przestałem rosnąc. Więc spokojnie mogę ruszac na siłownie. Myślałem o tym, że jak już zacznę chodzic to na 100% będzie dieta. Po jakimś czasie dorzucę odżywki (oczywiście nie będę przesadzał- wszystko z głową). Czyli podsumowując: worek treningowy byłby dla mnie dobrym pomysłem, aby pocwiczyc szybkośc, siłę uderzenia? EDIT: Odnośnie diety to dieta składałaby się ogólnie z drobiu. Znam kilka osób, które dużo osiągnęły tym, że odżywiały się głównie drobiem, a do tego białko, aminokwasy, kreatyna.
  • 0

#6 OFFLINE goku2108

goku2108

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:27

Oczywiście że worek jest dobry do ćwiczenia szybkości i mocy uderzenia, ale podpowiem ci jedną rzecz. Jeżeli bardzo ci zależy na szybkości to weź sobie jakąś hantelke, nie za dużą (ok. 1,2 lub więcej kg.) i z nią uderzaj w worek.

EDIT

A ile wyciskasz na klatei na nogi ?? Tak z ciekawości pytam :)
  • 0

#7 OFFLINE Erwiiin

Erwiiin

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 61 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:42

Dziękuję za dobrą rade :) Na klatę to w szkole próbowałem 45 (wyciskanie mieliśmy) to podniosłem. Ale muszę dodac, że to było bez wcześniejszych cwiczeń na siłowni. Nogi na siłowni cwiczyłem to tak spokojnie to po 75-80 a na "pompę" to 90-95. Sądzę, że dałbym radę nawet na nogi więcej wycisnąc. Oczywiście kiedy cwiczyłem na siłowni na ferie.
  • 0

#8 OFFLINE goku2108

goku2108

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:53

Czyli tak przeciętnie. Ja muszę się pochwalić że wczoraj podniosłem rekord na klate :D 135kg. A na nogi cisne 265kg, Pamiętaj też o tym że jadę na "sucho", czyli ciężej mi to wszystko przychodzi.:D Ale żeczę ci przyrostów siły, szybkości i wytrzymałości. A co do odżywek, to nie bierz ich od razu jak pójdziesz na siłkę tylko po jakimś miesiącu, dwóch dopiero. Bo mmięśnie muszą się rozczwiczyć i nic Ci to nie da ich branie jak nie będziesz ćwiczyć.
  • 0

#9 OFFLINE Erwiiin

Erwiiin

Niejedno już umie

• Autor tematu
  • 61 postów

Napisano 25 sierpień 2011 - 23:55

Oczywiście, że nie wezmę ich od razu. Mam wujka doświadczonego w tych sprawach. Dziękuję bardzo za wszystko. Życzę dużych osiągnięc na siłowni i miłej nocki :) :dzieki
  • 0

#10 OFFLINE goku2108

goku2108

Lojalny użytkownik

• 362 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 18:26

Dzięki i nawzajem. Ja nie przestane chodzić na siłke póki coś mi nie stanie na drodze:D Pozdro :)
  • 0

#11 OFFLINE IlonaS

IlonaS

Nowicjusz

• 0 postów
  • Telefon:Xperia E
  • Android:Nie podano
  • Operator:Play

Napisano 29 styczeń 2019 - 14:28

i co dalej to ciągniesz? :)

• 0

#12 OFFLINE juggler

juggler

Administrator

• Reputacja: 642
  • 5329 postów
  • Telefon:Xperia XZ Premium Dual
  • Android:Pie (9.0)
  • Rom:47.2.A.2.33
  • Kernel:stock

Napisano 29 styczeń 2019 - 16:35

@IlonaS, myślę, że autor tematu już Ci nie odpowie, bo od ponad 5 lat się nie logował :( 

• 0

#13 OFFLINE marianxb5

marianxb5

Nowicjusz

• 3 postów
  • Telefon:Inny

Napisano 05 marzec 2019 - 10:20

ja ostatnio zacząłem trenować

• 0

#14 OFFLINE matwiert

matwiert

Nowicjusz

• 0 postów
  • Telefon:Xperia Z5

Napisano 14 marzec 2019 - 15:04

może akurat jakiś trener na siłowni będzie miał wiedzę z tego wiele z nich ma sporo zainteresowań w sporcie a nóż widelec któryś umie i ci pomoże :D

• 0

#15 OFFLINE ortofi

ortofi

Nowicjusz

• 0 postów
  • Telefon:Live with Walkman
  • Android:Oreo (8.1)
  • Operator:Orange

Napisano 19 marzec 2019 - 12:15

odpuść sobie boks bo to bardzo kontuzyjny sport

• 0

#16 OFFLINE Xperiagosc

Xperiagosc

Przyjaciel Forum

• Reputacja: 186
  • 4722 postów
  • Telefon:Inny
  • Android:Lollipop (5.1)
  • Rom:Stock
  • Kernel:stock
  • Operator:Plus

Napisano 19 marzec 2019 - 21:01

W zasadzie, jak każdy. Mój kumpel kiedyś powiwdział: "Chcesz trenować? Ok, tylko pamiętaj o jednym. Nic na skróty. Niczego tym nie osiągniesz, a możesz sobiw narobić problenów". Gość wiedział, co mówi. Trenował karate, aikido, a do tego jeszcze ninjitsu. Był w tym naprawdę dobry, raz w życiu widziałem, co potrafi. I to nie był trening, tylko realna walka w sytuacji zagrożenia.

Huawei P10 | Tapatalk
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.