Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • RejestracjaSAdam35

Rejestracja: 23 gru 2019
Poza forum Ostatnio: sty 21 2020 23:43
-----

Moje posty

W temacie: Kopiowanie sms'ów

21 styczeń 2020 - 23:36

Witam Was...

Mojzesz - apka, którą zaproponował juggler, równeż bez żadnych problemów działa między Sony Xperia Z3 a Samsung'iem S8. Sms'y skopiowane...

 

Juggler - miałem na myśli wszystkie dane ze starego telefonu (kontakty, sms'y, historia połączeń (chociaż to nie jest najbardziej istotne), kalendarz). Obecnie, aby skopiować te dane, użyłem dwóch aplikacji, SmartSwich (który skopiował kontakty, ale nie poradził sobie z sms'ami ) oraz aplikacji zaproponowanej przez Ciebie (sms backup) który skopiował (ważne) sms'y oraz historię połączeń.

 

XPeriagosc - mam nadzieję, że znajdziesz chwilę, aby odpowiedzieć na moje pytanie....?

 

Pozdrawiam - Adam


W temacie: Kopiowanie sms'ów

17 styczeń 2020 - 23:26

Witam - Juggler, Mojzesz, Xperiagosc...

 

Juggler, super aplikacja, dziękuję bardzo!! Wszystkie sms'y (z Sony Xperia Z3) skopiowane bez żadnego problemu (na Sony Xperia 1), włącznie z historią połączeń.

Aplikacja tworzy plik *.xml i można zapisać go w dowolnej lokalizacji. Skopiowane (za pomocą bluetooth'a), bez problemu otwiera się na nowym telefonie.

 

Mojrzesz - nie wiem jak jest z innymi producentami, ale z tego co pisze Xperiagosc, wydaje się nie mieć problemu...

Jak znajdę chwilę w weekend, spróbuje z Sony Xperia Z3 na Samsung'a S8 - dam zanć...

 

Xperiagosc, przyjrzałem się tej aplikacji której używasz (Super Backup Pro: SMS&Contacts). Cena w wersji PRO nie zwala z nóg, ale mam pytanie odnośnie wersji podstawowej - jakie funkcje nie działają???

 

Juggler, czy jest może jakaś (jak to nazwałeś - zewnętrzna) aplikacja, za pomocą której można przenieść wszystkie dane, nie tylko sms'y i historię połączeń?

 

Pozdrawiam - Adam


W temacie: Kopiowanie sms'ów

12 styczeń 2020 - 20:39

Witaj DominQ.

 

Tak - próbowałem, a w zasadzie chciałem wypróbować, ale Sony Xperia 1 nie obsługuje tej aplikacji :(, co w mojej ocenie jest kompletnym idiotyzmem i nie tylko moim...

 

Komentarz Adriana O. na stronie aplikacji w play.google.

 

[...] Adrian O.

29 sierpnia 2019
Aplikacja nie działa na telefonie Sony Xperia 1 Android 9. Nie mogłem przenieść danych na Sony Xperia 1 z innego modelu Sony Xperia XZ, który obsługuje aplikację. Brak obsługi przez tą aplikacje najnowszego "flagowca" Sony uważam, za przejaw skrajnej niekompetencji i braku profesjonalizm autorów aplikacji.
 
Do rozwiązania mojego problemu użyłem również Xperia Companion, Smart Switch Mobile, Wondershare MobileTrans oraz X-Transfer - niestety bez powodzenia.
Nie jestem biegłym znawcą nowoczesnej technologii komórkowej (dla mnie telefon służy do dzwonienia i wysyłania wiadomości) i biorę pod uwagę, że może to mój brak wiedzy powoduje, że nie potrafię poradzić sobie z tymże problemem.
 
Pozdrawiam - Adam


XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.