Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności i plików cookies by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracjajuggler

Rejestracja: 06 maj 2011
Poza forum Ostatnio: wczoraj, 20:56
****-

Moje posty

W temacie: Gwarancja po wgraniu modyfikowanego oprogramowania np LoS

27 czerwiec 2020 - 12:03

Mojzeszowi chodziło chyba o to, że nie zna metody, która by wykorzystywała jakąś lukę dającą możliwość uzyskania przynajmniej czasowo dostępu do roota. A bez tego nie zrobisz kopii :) Ale nie wykluczone było, że Ty posiadasz jakąś tajemną wiedzę w tym temacie :D 


W temacie: [XA2][10] LineageOS 17.0

27 czerwiec 2020 - 11:59

ale w każdej brakuje drobnych informacji, które niestety uniemożliwiają skuteczne działanie. To standard we wszelkich poradnikach tego typu.. Osoby je tworzące zapominają, że niestety skoro ktoś korzysta z takich instrukcji to potrzebuje kompletu wskazówek. Chodzi np o to, że wiersz polecenia trzeba uruchamiać z PPM+shift, ale koniecznie z lokalizacji gdzie rozpakowało się folder platform-tools. Podobnie, że czasami trzeba dodać przed komendę .\
 

Prawda. Ja staram się zawsze pisać jak dla laików, ale niekiedy twórcy wychodzą z założenia, że czytający już "coś" wie.

 

I tak: - urządzenie dla polecenia adb devices zgłasza się prawidłowo z nr seryjnym

czyli jest komunikacja.

 

nie zgłasza się z linia potwierdzającą tryb fastboot, pomimo  próby aktywowania go komendą, ani przez wywołanie przyciskiem VOL+ z jednoczesnym podłączeniem.

Tym się nie przejmuj. Nie pamiętam dokładnie co się zmieniło, ale w niektórych Xperiach tego nie uświadczysz. Np. w mojej XZ Premium nie mogłem tego potwierdzić. A z sukcesem odblokowałem.

Kolejna kwestia w różnicach linii o znaki 0x dla odblokowania bootloadera: - Sony podaje fastboot oem unlock 0x - stadko LoS podaje fastboot oem unlock

Ja zawsze odblokowuje z 0x i tak rekomenduję. Niemniej jednak wydaje mi się, że to jedynie informacja, że dane są w formacie szesnastkowym i bez tego też by poszło - ale co od tego nie mam już 100% pewności.

 Dodano: 27 czerwiec 2020 - 12:59

PS. 


W temacie: brak dzwieku z głośnika tj,muzyka, tryb głośnomówiący,dzwonek

27 czerwiec 2020 - 11:50

@Gość_Lukasz_*, jeśli telefon, to nie Xperia, to zapraszamy tutaj: 

https://www.xperiasi...ch-producentów/


W temacie: zminimalizowanie dolnej belki z przyciskami wstecz, home itp

27 czerwiec 2020 - 11:49

No z tym nie zrobi się nic, jeśli oprogramowanie tego nie zawiera. Nie jesteśmy na to skazani, jeśli nam to nie odpowiada. Tyle, że aby to zmienić trzeba modyfikować :) 


W temacie: Powitanie od wieloletniego maniaka Sony.

27 czerwiec 2020 - 11:46

Witam na forum :) Osobiście 1 II też mi się podoba, ale póki co finanse nie pozwalają :) Fajnie, że jesteś zadowolonyXperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.