Skocz do zawartości

Forum XperiaSite.pl używa ciasteczek (cookies). Przeczytaj naszą Polityka prywatności by dowiedzieć się więcej. Kliknięcie w przycisk obok wyłączy to okno.    Zgadzam się na ciastka
  • Log In with Google      Logowanie »   
  • Rejestracjajuggler

Rejestracja: 06 maj 2011
Poza forum Ostatnio: dziś, 16:32
****-

Moje tematy

Xperia XZ Premium TWRP + KERNEL + ROOT + DRM fix/restore

25 grudzień 2017 - 17:23

[attachment=5791:https_%2F%2Fwww.heiko-frenzel.de%2Fexternal%2Fxda%2Fsony-xz-premium%2Fxzp-drmfix-thread-teaser.jpg]

 

Na forum XDA-Developers pojawił się poradnik autorstwa sToRm//, który pozwala na zrootowanie urządzeń XZ Premium oraz przywraca działanie funkcji autorskich poprzez wgranie specjalnego patcha DRMFix. 

 

Pamiętaj, że póki nie zostanie wynaleziona metoda na backup kluczy DRM dla tego modelu, odblokowanie bootloadera skutkuje ich bezpowrotną utratą oraz unieważnia gwarancję producenta. Taki zabieg spowoduje również, że cześć funkcji jak np. ulepszenia obrazu może przestać działać. Po to stosuje się DRM fixy, by ich działanie właśnie przywrócić. Jest to obejście problemu. Każde urządzenie ma własny unikalny zestaw kluczy DRM. 

 

Wymagania:

  • odblokowany bootloader (jak odblokować)
  • kompatybilna kompilacja oprogramowania: 
Spoiler
  • kompatybilny wariant Xperii XZ Premium (G8141 lub G8142)

Instrukcja:

 

1. Pobierz narzędzie autora i zainstaluj na swoim komputerze.

2. Uruchom XperiFIX jako administrator.

3. Wybierz poprawnie swoje urządzenie oraz kompilację oprogramowania.

4. Zapoznaj się z ostrzeżeniem i zaakceptuj je.

5. Wyłącz telefon.

6. Przytrzymując przycisk VOL+ (zwiększanie głośności) podłącz urządzenie za pomocą kabla USB do komputera. Jeżeli posiadasz sterowniki, dioda LED powinna zapalić się na niebiesko.

7. XperiFix powinien rozpocząć działanie. Nie ruszaj telefonu, póki proces trwa. W przypadku zatrzymaniu się operacji na komunikacie booting the recovery dłużej niż 5 minut odepnij na chwilę telefon i podłącz ponownie.

8. Po wszystkim urządzenie powinno uruchomić się ponownie.

9. Wpisz kod serwisowy *#*#7378423#*#* i przejdź do Service tests->Security. Jeżeli w informacjach nie pojawia się nigdzie słowo error, operacja się udała i możesz cieszyć się zrootowanym urzadzeniem z fixem. 

 

 XperiaSite.pl jest nieoficjalnym i niezależnym serwisem poświęconym smartfonom z serii Sony Xperia. Wszystkie znaki towarowe, nazwy firm oraz logotypy wymienione na stronie należą do ich właścicieli.Strona ma charakter informacyjny.